Нардепка Вікторія Сюмар припустила, як перемога Трампа може вплинути на Україну
Джерело: Telegraf
Народна обраниця від “Європейської Солідарності” Вікторія Сюмар поділилась думкою про те, як може змінитись ситуація в Україні після того, як Білий дім очолить Дональд Трамп.
За словами Сюмар, українська влада була не готова до того, що Трамп знову очолить США, відтак до виборів комунікацій саме з Республіканською партією було недостатньо.
“При цьому дуже добре, що буквально перед виборами відбулася зустріч Володимира Зеленського з Трампом. Але знову ж, до того вже була така кількість конфліктів (з республіканцями), була поїздка в Пенсильванію, після якої республіканці вимагали звільнити посла Оксану Маркарову, що все складно. Взагалі республіканці мають інший підхід до війни Росії проти України. Було вже багато заяв про те, що так як було, не буде, зокрема в контексті фінансової допомоги Україні”, – вважає Сюмар.
Вона додала, що ті українські політики, які могли працювати з республіканцями, “були проігноровані, або їх не випускали з країни” і саме через такі кроки Україна опинилась у “поганому становищі”.
Щодо обіцянки Трампа завершити російсько-українську війну за 24 години, то, вважає нардепка, новообраному президенту США все ж доведеться її якось виконувати. Відтак Сюмар не виключає, що якийсь план буде готовим вже до 20 січня 2025 року, тобто до дня інавгурації Трампа.
“Це цілком може бути технічний план — коли до 20 січня будуть якісь домовленості, і в перші години після інавгурації Трампа Україна і Росія, не знаю хто, можливо, це будуть військові, підпишуть угоду про припинення вогню. І от старт президентства з яскравого виконання обіцянки”, – припустили політикиня.
Як приклад, вона навела ситуацію між Північною і Південною Кореєю, чиї військові підписали угоду про припинення вогню і при цьому, офіційного визнання кордонів немає.
Якщо такий план буде підписано, то після нього повинні були б послідувати вибори в Україні.
Водночас нардепка вважає, що втілити у життя такий план буде непросто через позицію РФ.
“Я не бачу, що саме Трамп може пообіцяти Путіну для того, щоб той пішов на якісь домовленості після трьох років гарячої війни, після нового геополітичного розвороту Росії, після досягнення надзвичайно чутливих союзів з Північною Кореєю, Іраном, Китаєм, переорієнтувавши свою економіку та ВПК та на ці країни”, – зауважила вона.
Нардепка додала, що зараз Кремль вимагає, аби ЗСУ вийшли з чотирьох областей – Донецька, Луганська, Запорізька, Херсонська – і продовжує тиснути на фронті. Трамп може запропонувати Путіну лінію розмежування, однак Путін, найімовірніше, захоче повноцінної влади над українськими областями. Щонайменше, над Донецькою та Луганською.
Щодо Курської області РФ, то, за словами Сюмар, безумовно, вона може стати варіантом для обміну, однак поки незрозуміло, чи зможуть ЗСУ утримувати там позиції до інавгурації Трампа.
За словами Сюмар, період до інавгурації Трампа загалом буде нелегким, тому що Росія продовжить тиснути на фронті чи не на всіх напрямках.
На запитання про те, чи вважатиметься нова ймовірна угода про припинення вогню “Мінськом-3”, Сюмар наголосила, що попередні мінські угоди не передбачали жодних політичних умов Україні. Якщо нова угода буде, то важливо, щоб в них були прописані шляхи повернення ТОТ.
“Це дуже принциповий момент. Якщо цього немає, то це означає часткову згоду на втрату. Задача справді складна. Але я говорю саме про шляхи повернення. В уже згаданих Мінських угодах Росія принаймні погоджувалась, що це українські території. А зараз Росія каже, що це її території. Це дві принципово різні історії. Це не буде Мінськ-3. Це може бути гірше.”, – наголосила вона.
- Українські спецслужби дотичні до деяких Телеграм-каналів – Вікторія Сюмар про цензуру, контроль інфопростору та війну.
Самопроголошений президент невизнаної Абхазії Бадра Гунба попередив, що регіону загрожує “гуманітарна катастрофа” через критичну нестачу електроенергії.
22 грудня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо прилетів з візитом до Росії. Наразі триває офіційна зустріч між ним та главою РФ Володимиром Путіним у Кремлі.
Прем’єр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що Саломе Зурабішвілі доведеться залишити свою посаду 29 грудня — у день, коли, згідно з Конституцією, закінчується термін її повноважень. Він зазначив, що йому цікаво, чому вона віддасть перевагу “продовжить жити — за ґратами чи на волі”.
На сайті українського шеф-кухаря Євгена Клопотенка представили покроковий рецепт традиційної куті з родзинками та маком.
Обраний президент США у своїй передвиборчій кампанії обіцяв швидко покласти край російсько-українській війні. Responsible Statecraft припускає, що може розглянути нестандартні підходи, а саме використання арктичних питань для переговорів із Росією.