Нардепи з фракції «ЄС» вимагають негайно поновити повноцінну роботу ВР
Джерело: пресслужба “Європейська Солідарність”
У порожній будівлі Верховної Ради народні депутати з фракції “Європейська Солідарність” закликали негайно поновити повноцінну роботу найвищого законодавчого органу.

Фото: “Європейська Солідарність”
Нардепи наголосили на важливих рішеннях, за які цього тижня мали голосувати під час скасованих пленарних засідань, зокрема ухвалення закону про заборону московської церкви та створення ТСК з питань фортифікацій.
“Бачите ось цю велику папку? Це – законопроєкт про заборону російської православної філії фсб в Україні. Його повністю підготовано комітетом. Але “Слуги” навіть пішли на те, щоб відміняти засідання, щоб цей законопроєкт про заборону російської православної церкви не був сьогодні в залі”, – наголосив співголова фракції Артур Герасимов.
Нардеп Микола Княжицький додав, що на прохання СБУ підготували до другого читання і до винесення в зал закону про заборону російської церкви в Україні.
“Ми щиро сподівалися, так само, як і представники українських служб, українські військові, які захищають нас, як і українське суспільство, що сьогодні цього фсбшного спрута ми тут задушимо і закриємо нарешті діяльність російської церкви в Україні. Але засідання зірвано. Я думаю, це не випадково”, – сказав Княжицький.
Співголова “ЄС” Ірина Геращенко наголосила, що фракція має намір привернути увагу до проблеми – “у що сьогодні намагається перетворити український парламент влада, монобільшість і керівництво парламенту”.
“Має бути системна робота. От сьогодні пленарний день – його немає. Завтра мала бути година запитань до уряду – нічого немає. Тому наша вимога про переформатування більшості, створення уряду національної єдності. Дорослі люди, які усвідомлюють свою відповідальність за країну, в тому числі і в стінах українського парламенту, мають об’єднатися і захищати країну”, – зазначила Геращенко.
Своєю чергою, Вікторія Сюмар наголосила на важливості створення ТСК з питань фортифікацій.
“Ми вийшли з цією ініціативою декілька місяців тому. І за весь цей час саме фракція “Слуг народу” так і не подала нам кандидатів до цієї ТСК. Я скажу без перебільшення – сьогодні це не питання політики. Це – питання життя людей, дуже багатьох людей, українських воїнів. І це – питання, від якого залежить доля держави”, – сказала депутатка.
Нардепка Ірина Никорак зазначила, що сьогодні в порядку денному мали розглянути важливі законопроєкти, зокрема ті, що стосуються соціальної політики і захисту прав ветеранів.
“Вже протягом останніх шести місяців ми їх не можемо проголосувати через те, що вони переносяться щоразу на наступні засідання”, – повідомила Никорак.
В “ЄС” наголосили, що руйнування законодавчого органу працює на користь ворога, і ми “не маємо права допускати тут, в Україні, російських практик”.
“Це на росії “парламент – не місце для дискусій”, парадна ширма для того, щоб вождь почувався комфортно і красиво. Ми не дозволимо, щоб в Україні такі практики запроваджувалися. Ми вимагаємо, щоб було відновлено повноцінну роботу парламенту”.
Нардеп Ростислав Павленко наголосив, що сесійні засідання мають відбуватися не два рази на місяць, а “так, як цього вимагає регламент і порядок денний”. Також виконавча влада повинна “звітувати не просто перед депутатами, а перед народом України”.
- Співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко повідомила, що заплановані засідання Верховної Ради цього тижня раптово скасували. Натомість, за її словами, нардепи від партії “Слуга народу” терміново їдуть на фронт перевіряти будівництво фортифікаційних споруд.
- Співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко повідомила, що вчора, 21 лютого, завершилася реєстрація поправок до законопроєкту про мобілізацію й загалом внесли понад 3700 правок.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.