Народній депутатці Кормишкіній оголосили другу підозру
![](https://bukvy.org/wp-content/uploads/2025/01/zobrazhennya_2025-01-09_163652606.png)
Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру в недостовірному декларуванні чинній народній депутатці.
За даними слідства, у декларації за 2023 рік вона не зазначила дані про будинок й дві земельні ділянки, які перебували у неї в користуванні.
Депутатці інкримінують ч. 2 ст. 366-2 Кримінального кодексу, максимальне покарання – позбавлення волі до двох років (але можуть бути громадські роботи або просто штраф).
Хоч відомства не називають імені народної обраниці, деталі вказують на Ірину Кормишкіну (дівоче прізвище Аллахвердієва) з партії “Слуга народу”.
Про те, що мова йде про Кормишкіну, повідомляє й Центр протидії корупції.
До слова, це вже не перша підозра їй – у жовтні 2024 року нардепці оголосили підозру в незаконному збагаченні на понад 20 мільйонів гривень.
Слідство встановило, що у 2021-2022 роках депутатка отримала у власність активи на суму понад 20 млн грн. За них вона купила будинок на Одещині, де зараз живе. При цьому її офіційний дохід за вказаний період не перевищував 2,7 мільйона гривень, які депутатка використала на інші витрати.
Тоді слідчий суддя ВАКС застосував запобіжний захід у вигляді особистої поруки. Поручителями суд визначив двох осіб: голову фракції “Слуга народу” Давида Арахамію та голову Миколаївської військової адміністрації Віталія Кіма.
- Державне бюро розслідувань і Офіс генпрокурора скерували до суду обвинувальний акт щодо народного депутата Олександра Дубінського та його колишнього помічника.
- 7 січня Печерський райсуд Києва продовжив до 7 березня запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для підозрюваного у державній зраді нардепа Євгенія Шевченка без права внесення застави.
- Вищий антикорупційний суд України визнав народного депутата Андрія Одарченка винним у спробі підкупу посадової особи та призначив йому покарання у вигляді 8 років позбавлення волі.
- ДБР повідомило про підозру у держзраді народному депутату України VI та VII скликань від забороненої “Партії регіонів”.
Терористичний рух ХАМАС відкинув ультиматум президента США Дональда Трампа щодо звільнення усіх ізраїльських заручників до опівдня 15 лютого. Представник ХАМАСу Самі Абу Зухрі заявив, що єдиним шляхом забезпечення звільнення заручників є дотримання угоди про припинення вогню, укладеної з Ізраїлем у січні.
Компанія Google оновила свій додаток Календар, прибравши з нього низку культурних та пам’ятних дат, зокрема Місяць прайду, Місяць історії темношкірих, День пам’яті Голокосту, Місяць спадщини корінних народів та Місяць іспаномовної спадщини.
Депутати держдуми РФ прийняли ухвалу про звільнення Андрія Гурулєва з комітету з оборони. Відтепер він працюватиме у комітеті з регіональної політики та місцевого самоврядування.
Запроваджені місяць тому адміністрацією Джо Байдена нафтові санкції проти Росії поступово дають результат, підриваючи російські доходи від експорту нафти. Оскільки китайські переробники зменшили закупівлі через санкції та логістичні проблеми, а ставки фрахту для суден зросли в рази, російським постачальникам доводиться вкотре знижувати ціни.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 11 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 90 бойових зіткнень.