Народному депутату Шевченку оголосили нову підозру

Джерело: СБУ, ДБР, Офіс генпрокурора
Чинному народному депутату України, який з листопада 2024 року перебуває під вартою за державну зраду, оголосили нову підозру. Правоохоронці не вказують прізвища фігуранта, але з матеріалів справи зрозуміло, що мова йде про Євгена Шевченка.
З’ясувалось, що в 2021 році нардеп видурював гроші в однієї з українських компаній, яка купувала мінеральні добрива в Білорусі.
Українське підприємство сплатило кошти за міндобрива, але білоруська сторона затягувала виконання зобов’язань. Нардеп повідомив компанії, що Білоруська залізниця буцімто не погоджує перевезення вантажу через невідповідність вагонів-цистерн. Він пообіцяв посприяти розв’язанню цього питання, якщо підприємство укладе договір про надання правової допомоги з конкретною особою – фізичним підприємцем, який був його сином.
З грудня 2021 до лютого 2022 на рахунок цього ФОПа юридична компанія перерахувала 14,5 млн грн за нібито юридичні послуги.
За отримані кошти депутат купив 3 автомобілі преміумкласу — “Porsche Macan”, “BMW X5M” та “Mercedes-Benz AMG”, які оформив на підконтрольних осіб. Задекларована сумарна митна вартість цих транспортних засобів перевищує 250 тис. євро.
Тож, народному депутату України додатково повідомили нову підозру у шахрайстві, вчиненому за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах (ч. 4 ст. 190 КК України). За це йому загрожує до восьми років позбавлення волі.
Також в рамках розслідування даного епізоду проходять обшуки у колишнього міністра інфраструктури, який можливо міг сприяти народному депутату в реалізації його шахрайських дій. За даними “Української правди“, йдеться про Олександра Кубракова.
- Помічнику чинного народного депутата та власнику приватного товариства повідомили про підозру у кримінальному провадженні щодо заволодіння коштами Міністерства оборони України на понад 27 млн грн.
- Правоохоронці повідомили про підозру в ухиленні від сплати податків бізнесмену та колишньому народному депутату від “Опозиційного блоку” Вадиму Новинському.
- 20 травня Апеляційна палата скасувала вирок ВАКС щодо колишнього народного депутата Олександра Онищенка та ще однієї фігурантки справи й призначала новий розгляд у суді першої інстанції.
Служба безпеки України та Офіс Генерального прокурора повідомили про підозру у воєнних злочинах Сергію Курченку – українському бізнесмену-втікачу, а також групі російських чиновників і ділків. За версією слідства, вони привласнили низку українських промислових підприємств на тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини у період з 2017 до 2021 року.
Понад 7,5 тисячі дітей уже користуються оновленими укриттями в навчальних закладах на Полтавщині, Чернігівщині, Одещині, Миколаївщині та Дніпропетровщині. Їх відновила і облаштувала Фундація Олени Зеленської. Ще 17 укриттів наразі у процесі реконструкції.
У ДБР відкидають такі звинувачення ЦПК, наголосивши, що їхні обшуки жодним чином не повʼязані з професійною діяльністю Віталія Шабуніна.
Російський диктатор Володимир Путін може вдатися до використання тактичної ядерної зброї проти України – і робить ставку на те, що світ цього не зупинить. Про це пише військовий експерт та колишній командир британських хімічних військ Геміш де Бреттон-Гордон у колонці для The Telegraph.
У помешканні голови правління Центру Протидії Корупції Віталія Шабуніна завершився обшук. Слідчі ДБР, які прибули без ухвали суду, вилучили техніку дружини Шабуніна, а також планшет і телефони його малолітніх дітей – семи- та десятирічного віку. Навіщо слідчим знадобилися пристрої, на яких, за словами ЦПК, були лише дитячі ігри, – незрозуміло.