«Нас висміювали як підбурювачів війни»: Крамон про попередження України щодо вторгнення РФ
Джерело: Віола фон Крамон/Facebook
Колишня депутатка Бундестагу Віола фон Крамон пояснила, чому напередодні повномасштабного вторгнення Росії на територію України вона сказала, що “українська влада ймовірно вживає наркотики”.
Зокрема нардепка Мар’яна Безугла опублікувала скриншот новини датованої 30 січня 2022 року, в якій німецька політикиня розкритикувала українську владу за нехтування попередженнями про підготовку Росією свого нападу.
“Тому що ваш улюблений оратор звинуватив усіх жителів Заходу у поширенні паніки. Більше того, він заявив, що всі, хто попереджав про повне російське вторгнення, збиралися тільки зруйнувати економіку і знецінити валюту”, – пояснила вона.
Віола фон Крамон додала, що ці заяви викликали в неї потрясіння.
“Я була шокована, коли прочитала це. Моя перша реакція: Що не так із цим керівництвом? Вони вживають наркотики? Чому вони не сприйняли серйозно попередження розвідки з Вашингтона та Лондона? Чому б не підготувати та захистити власне населення цивільними заходами? Чому б не перейти до військової економіки? Але натомість нас висміювали як підбурювачів війни. Через 4 тижні почалося повномасштабне вторгнення”, – написала депутатка.
Раніше колишня депутатка Бундестагу Віола фон Крамон прокоментувала законопроєкт нардепок Мар’яни Безуглої та Галини Третьякової, в якому пропонується ув’язнювати українців за спілкування з іноземними чиновниками.
“Вона серйозно? Законодавиця у Верховній Раді вносить проєкти законів, щоб робити що? Провокувати? Я сподівалася, що тут, у Києві, ми будемо мати справу з більш дорослими колегами”, – зазначила Крамон.
У відповідь на це народна обраниця Мар’яна Безугла звинуватила лідера фракції “Європейська солідарність” Петра Порошенка в підкупі колишньої депутатки Бундестагу Віоли фон Крамон.
- Нардепки від “Слуги народу” зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт № 11104 про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій. Ним пропонується позбавляти волі на строк від 10 років за “представлення України на міжнародних заходах, перед уповноваженими особами чи агентами іноземних держав, а також представниками міжнародних організацій”.
- Народна депутатка Мар’яна Безугла назвала свій нещодавній законопроєкт “жартом”, проте після критики видалила допис й написала новий, де вже назвала його “провокацією”.
Служба безпеки України затримала агента воєнної розвідки РФ на Донеччині. Зловмисник шпигував за пунктами дислокації та переміщеннями Сил оборони України, щоб наводити по них ворожі удари.
Суперечки щодо мобілізації в Україні спричинили напруженість у відносинах між президентами Володимиром Зеленським і Джо Байденом. Як повідомляють джерела, конфлікт виник через розбіжності в поглядах на кількісні показники мобілізації та зниження мобілізаційного віку.
Українська влада готується до скорочення західної військової допомоги наступного року та намагається наростити власне виробництво зброї. В Україні роблять акцент на системах озброєнь, які можуть глибоко вражати територію РФ.
5 грудня 2024 року у залізничному районі міста Брянськ (РФ) почалася пожежа. У наслідок згоріли два магістральні тепловози, що забезпечували логістичні потреби російської окупаційної системи.
Президент Франції Емманюель Макрон лобіює ідею міжнародної миротворчої місії для України, котра може залучити 40 тисяч військових. Ця ініціатива має стати гарантією безпеки на тлі можливого перемир’я, однак Кремль поки що не демонструє готовності до поступок.