NASA розробляє літаки, які можуть змінити повітряні подорожі до 2030-х років

Джерело: CNN
NASA представили майбутні літаки, які можуть стати новим поколінням стійких польотів.
“Наша мета полягає в тому, щоб партнерство NASA з Boeing у виробництві та випробуванні повномасштабного демонстратора допомогло створити майбутні комерційні авіалайнери з більшою паливною ефективністю, що принесе користь навколишньому середовищу, промисловості комерційної авіації та пасажирам у всьому світі”, – заявили в NASA.
За даними агентства, дизайн, над яким працюють NASA і Boeing, може знизити споживання палива та викиди до 30% у порівнянні з найефективнішими літаками сьогодення.
“Це експериментальний літак. Це не комерційна розробка літака, на якому сьогодні будуть літати пасажири. І причина, чому ми повинні це зробити, полягає в тому, що це технологія високого ризику. Ми намагаємося перевірити технологію”, — сказав Боб Пірс, помічник адміністратора NASA з Управління дослідницької аеронавтики.
Перший випробувальний політ має відбутися у 2028 році. NASA сподівається, що одного дня ця технологія обслуговуватиме приблизно половину комерційного ринку.
Метою проєкту є створення нового покоління літаків з електроприводом. NASA співпрацює з галузевими партнерами над новими технологіями, включаючи легші та ефективніші двигуни, електроніку та матеріали, які можуть допомогти підвищити ефективність палива та зменшити викиди.
- Вивчаючи зображення та дані марсохода Perseverance на Марсі, дослідники помітили докази існування органічних молекул у кратері Єзеро на планеті.
- Минулого тижня NASA повідомило, що розпочинає тестування гуманоїдних роботів в Австралії.
- Космічний телескоп імені Джеймса Вебба (JWST) NASA виявив, що дві нейтронні зірки врізалися одна в одну настільки сильно, що це могло створити золото в космосі.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.
1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.