Наступ росіян під Авдіївкою: в ISW оцінили цілі та втрати окупантів

Джерело: ISW

Фахівці Інституту вивчення війни проаналізували наступ військ РФ навколо Авдіївки. Зокрема аналітики відзначили посилення наступальних дій окупантів, а також те, що поки що вони не приносять результатів.

За словами експертів, імовірно, що 10 жовтня росіяни почали значні наступальні операції навколо Авдіївки. Окупанти одночасно атакували місто на північному заході, заході та півдні, застосовуючи бронетанкові штурмові групи, гелікоптери та артилерію.

Голова Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш зазначив, що російські війська ведуть штурм за підтримки авіації в 10-12 напрямках навколо населеного пункту.

Українські військові спостерігачі назвали російські наступальні операції на Авдіївку “великим ударом” і зазначили, що російські сили використовували в бою надзвичайно велику кількість бронетехніки.

“Посилення використання російськими військами бронетехніки та авіації – поряд із постійними одночасними наземними атаками – вказує на те, що російські війська здійснюють наступальні зусилля, потужніші за масштабом і цілями, ніж раніше оцінювали в ISW”, – наголосили фахівці.

Попри потужні наступальні зусилля, станом на 12 жовтня війська РФ не забезпечили серйозного прориву під Авдіївкою і наврядчи зуміють відразу відтіснити ЗСУ з міста.

За оцінками аналітиків, російські сили захопили 4,52 квадратних кілометрів території з різних напрямків навколо Авдіївки з 10 жовтня і що російські сили знаходяться на відстані 3,32 км від української наземної лінії зв’язку (GLOC) уздовж шосе O0562 з півдня та 5,25 км від на північ від Авдіївки.

Геолокаційні кадри навколо Авдіївки свідчать, що російські війська, ймовірно, втратили бронетехніку в кількості щонайменше батальйонної тактичної групи (БТГ) під час наступальних операцій.

Надійний користувач X (Twitter) 12 жовтня зазначив, що з 10 жовтня під Авдіївкою українські сили знищили 33 російські бронемашини та 15 танків. Водночас за даними воєнкора, обидві сторони зазнають значних втрат навколо міста.

Український офіцер запасу заявив, що за скромними оцінками українські сили знищили щонайменше 36 одиниць російської бронетехніки, зокрема танки, бронетранспортери та транспортні засоби.

На кадрах, опублікованих 11 жовтня, нібито видно, як російська бронетехніка в колоні поблизу Авдіївки падає у водойму, а геолокаційні кадри, опубліковані 11 і 12 жовтня, показують, як українські війська завдають ударів по колонах російської техніки в районі Авдіївки.

“Ці кадри вказують на те, що російські бронетехнічні сили, можливо, не застосовують уроки, отримані з попередніх наступальних операцій під Вугледаром у лютому 2023 року або навколо Києва в березні 2022 року, коли українські сили знищили безладно наступаючу колону російської бронетехніки”, – мовиться у звіті ISW.

Українські сили, що обороняються, завдають відносно значних втрат і пригнічують матеріально-технічне забезпечення Росії поблизу Авдіївки, що, ймовірно, уповільнює темпи просування росіян.

Російський воєнкор стверджував, що темп російського просування сповільнився, і російські сили тепер зосереджені на якісних атаках після того, як вони зазнали великих втрат у техніці.

На геолокаційних кадрах, опублікованих 12 жовтня, видно, що українські війська знищили міст на північний схід від Авдіївки між Ясинуватою та Горлівкою.

За словами російського воєнкора, руйнування мосту негативно вплине на логістику Росії в районі Авдіївки і що російські війська, ймовірно, постануть перед труднощами при спробі відремонтувати міст через його близькість до лінії фронту.

Фахівці також додали, що у російському інфопросторі перебільшують успіхи окупантів навколо Авдіївки. Водночас в ISW впевнені, росЗМІ й надалі розповідатимуть неправдиві свідчення, попри військові невдачі та повільні темпи просування російських сил.

Протягом дня, 7 вересня, армія РФ здійснила 76 обстрілів прикордонних територій і населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 140 вибухів. 

Станом на 22:00 в суботу, 7 вересня, за поточну добу по всій лінії фронту відбулося 168 бойових зіткнень. 

Глави зовнішніх розвідок Великої Британії та США попередили, що міжнародний світовий порядок “під загрозою, якої ми не бачили з часів холодної війни”.

Директор ЦРУ Вільямс Бернс розповів про перспективу спалаху ядерної війни на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Португалія активно лобіює приєднання України до Європейського Союзу і хоче, щоб блок почав готуватися до можливого вступу.