Наступні мирні переговори щодо України можуть відбутися в межах саміту G20 – Bloomberg

Джерело: Bloomberg з посиланням на заяву французького дипломата

Наступний раунд мирних переговорів щодо російського повномасштабного вторгнення в Україну може відбутися в межах саміту G20. Захід запланований на вересень в Індії.

За словами французького дипломата, обізнаного з цього питання, жодна з країн Глобального Півдня, які беруть участь у переговорах, не хоче, щоб Росія була присутня на наступних переговорах щодо України.

Водночас глава делегації Бразилії Селсу Аморім вважає, що до мирного процесу повинна бути залучена Росія “в тій чи іншій формі”.

Нагадаємо, що 5 серпня у Джидді відбулася друга зустріч дипломатичних радників із національної безпеки та політичних директорів зовнішньополітичних відомств провідних країн світу стосовно головних принципів відновлення сталого й справедливого миру для України.

Загалом було представлено понад 40 держав, що майже втричі більше, ніж на консультаціях у Копенгагені під час першої зустрічі. У пресслужбі зауважили, що це свідчить про надзвичайну зацікавленість світу у встановленні стійкого й тривалого миру.

Варто зауважити, що проведення Саудівською Аравією переговорів щодо реалізації української “Формули миру” підтверджує посилення ролі цього королівства на міжнародній арені.

Високопосадовці Саудівської Аравії вважають ці переговори результатом успіху країни у “прийнятті політики міцних зв’язків з Україною, Китаєм і Росією”.

ДОВІДКОВО. “Формула миру” передбачає забезпечення радіаційної, ядерної, продовольчої, енергетичної безпеки, звільнення всіх полонених і депортованих, виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку, виведення російських військ і припинення бойових дій, повернення справедливості, протидію екоциду, недопущення ескалації, фіксацію закінчення війни.

У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого пошкоджено 11 приватних будинків.

Представники України та Норвегії завершили роботу над текстом угоди про гарантії безпеки. Сторони планують підписати документ “за першої можливості”, запевни президент Володимир Зеленський.

Очільник Харкова Ігор Терехов повідомив, що у місті мають намір збудувати безпечне підземне містечко за 225 мільйонів євро.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц виключив можливість появи в Європейського Союзу власного ядерного озброєння. Раніше про необхідність обговорення цього питання заявляли глава Франції Емманюель Макрон та президент Польщі Анджей Дуда.