Наступного тижня Путін відвідає Монголію попри ризик бути арештованим за ордером МКС
Джерело: AP News
Наступного тижня президент РФ Володимир Путін здійснить до Монголії, яка є членом Міжнародного кримінального суду (МКС), відтак може арештувати очільника Кремля за виданим минулоріч ордером.
Візит Путіна запланований на 3 вересня. Це буде його візит до країни, яке є членом МКС, відтоді, як у березні 2023 року було видано ордер на його арешт через воєнні злочини скоєні в Україні – депортацію українських дітей.
Відповідно до установчого договору суду, Римського статуту, члени МКС повинні затримувати підозрюваних, на яких видано ордер, якщо вони прибудуть на їхню територію.
Водночас МКС не має ніяких повноважень, аби змусити країну затримувати підозрюваного. До прикладу, у 2015 році президента Судану Омара аль-Башира не арештували, коли він відвідав ПАР, яка є членом МКС.
У Кремлі, який раніше наголошував, що не визнає юрисдикцію МКС, не коментували перспективи арешту Путіна в Монголії.
Згідно з повідомленням Кремля, Путін вирушить до Монголії на запрошення президента Ухнаа Хурелсуха “для участі в урочистих заходах, присвячених 85-й річниці спільної перемоги радянських і монгольських збройних сил над японськими мілітаристами на річці Халхін-Голі”. Путін також проведе переговори з Хурелсухом та іншими високопосадовцями Монголії.
МКС звинуватив Путіна в особистій відповідальності за викрадення дітей з України.
Це був перший випадок, коли МКС видав ордер проти лідера одного з п’яти постійних членів Ради Безпеки ООН. У заяві МКС зазначено, що Путін “імовірно несе відповідальність за воєнний злочин у вигляді незаконної депортації (дітей) і незаконного переміщення (дітей) з окупованих територій України до Російської Федерації”.
Кремль “скасував” ордер як “недійсний”.
Однак з того часу Путін не їздив до країн-членів МКС. Путін пропустив саміт блоку країн, що розвиваються, БРІКС минулого року в ПАР.
Тоді ПАР місяцями просив Кремль, аби Путін не приїжджав на саміт, аби вони уникнули дипломатичних наслідків. Відтак Путін взяв участь у саміті у форматі онлайн.
- У Мексиці відмовили Україні щодо арешту російського президента Володимира Путіна, якщо він у жовтні прибуде на інавгурацію нового президента.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.
Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.
10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.
Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.