НАТО адаптує свій ядерний арсенал до нинішніх загроз – Столтенберг

Джерело: Reuters

12 червня глава НАТО Єнс Столтенберг наголосив на зусиллях альянсу адаптувати можливості свого ядерного арсеналу до нинішніх загроз безпеці, беручи до уваги останню ядерну риторику Росії.

У розмові з журналістами перед дводенною зустріччю міністрів оборони країн НАТО у Брюсселі, яка включатиме збори групи ядерного планування альянсу, він назвав ядерну зброю “найвищою гарантією безпеки” НАТО та засобом збереження миру.

Зазвичай представник НАТО рідко вдається до публічних заяв стосовно цього озброєння.

Розмірковуючи про “адаптацію ядерного арсеналу НАТО”, Столтенберг зауважив, що у червні Нідерланди оголосили про готовність перших винищувачів F-35 нести ядерну зброю, і додав, що США модернізують свою ядерну зброю в Європі.

Він також зазначив зростання активності Росії навколо її ядерного потенціалу.

Те, що ми спостерігаємо протягом років і місяців, — це небезпечна ядерна риторика російської сторони… Ми також чуємо про оголошення ядерних навчань РФ.

Зокрема 11 червня Росія заявила, що її війська почали другий етап навчань з відпрацювання розгортання тактичної ядерної зброї разом із білоруськими військами.

Вже 12 червня в РФ повідомили, що солдати та моряки з її північного Ленінградського військового округу РФ, що межує з членами НАТО Норвегією, Фінляндією, Польщею, Естонією, Латвією та Литвою, брали участь у навчаннях з розгортання тактичної ядерної зброї.

Окрім того, з початку повномасштабного вторгнення в Україну, глава Росії Володимир Путін неодноразово заявляв, що Москва “залишає за собою право використовувати ядерну зброю”.

Варто нагадати, міністерство оборони Росії заявило, що за дорученням президента РФ Володимира Путіна “найближчим часом” проведе навчання із застосування нестратегічної ядерної зброї.

Столтенберг також згадав про модернізацію ядерної зброї КНР. очікується, що Пекін збільшить запас ядерних ракет протягом кількох років, багато з яких потенційно зможуть досягти території НАТО.

Зауважимо, раніше президент Польщі Анджей Дуда заявив, що Варшава відкрита для розміщення ядерної зброї, однак, зауважив, що рішень ще немає.

Згодом прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон зазначив, що його країна допускає можливість розміщення ядерної зброї на своїй території на випадок війни.

Тоді як президент Франції Емманюель Макрон закликав до дебатів щодо ролі ядерної зброї у спільній обороні Європи. Макрон планує почати дискусію, “яка повинна включати протиракетну оборону, можливості далекого радіусу дії та ядерне озброєння для тих, хто її має або хто має американську ядерну зброю на своїй території”.

Нещодавно в РФ прокоментували можливе розміщення ядерного озброєння на території Фінляндії, заявивши, що Москва “не залишить без відповіді” такий крок.

Протягом 9 травня в Сумській області внаслідок російських ударів загинуло троє людей, ще четверо — поранені.

США та Європа ведуть перемовини щодо угоди про припинення вогню в Україні на 30 днів та санкцій, які будуть запроваджені проти Росії, якщо вона відмовиться від неї.

Пакистанські військові заявили, що в суботу вранці розпочали операцію проти Індії у відповідь на нещодавню “індійську агресію”.

За даними ЗМІ, президент США Дональд Трамп дуже розчарований тим, що не може виконати свою обіцянку – швидко завершити російсько-українську війну.

Речник Кремля Дмитро Пєсков повідомив, за яких умов Росія погодиться на заклик президента США Дональда Трампа щодо 30-денного перемир’я у російсько-українській війні.