НАТО підозрює, що РФ мінує критичну інфраструктуру ЄС, — The Times

Джерело: The Times

У НАТО підозрюють, що Росія може  мінувати критично важливу підводну інфраструктуру Європейського Союзу у Північному морі, повідомляє The Times.

Інформація надійшла від компаній, що управляють ключовими нафтовими та газовими установками, трубопроводами, електричними та телекомунікаційними кабелями.

Журналісти зауважили, що після вторгнення до України російські спецслужби зосередилися на кількох ключових об’єктах, зокрема на кабелях електропостачання та телефонних лініях, а також на нафтових і газових трубопроводах. Якщо раніше для шпигунства використовувалися переважно дослідницькі або військові кораблі, то останнім часом у цій ролі частіше зустрічаються невійськові судна.

“За даними служб безпеки Бельгії, жодних доказів мінування кабелів у територіальних водах Бельгії чи Нідерландів у Північному морі не було знайдено. Однак на початку війни в Україні вибухівку виявили на одному з британських кабелів”, — заявив представник бельгійського підрозділу, який займається морською безпекою Томас Де Шпігелере.

За даними журналістів, за останні 10 років російські судна здійснили 945 підозрілих дій. З них щонайменше 749 відбулися в радіусі одного кілометра від трубопроводів у Північному морі. Ще 72 підозрілі дії сталися поблизу електричних кабелів, а 124 — у районах з телекомунікаційними кабелями.

“Інформація про місце проходження кабелів і трубопроводів є вкрай потрібною росіянам, якщо вони хочуть зробити диверсію на системах енергетичних комунікацій, під’єднатися до кабелів зв’язку або маніпулювати ними”, — йдеться у матеріалі.

  • Після того, як країни ЄС масово вислали 600 російських шпигунів-дипломатів, столиця Австрії стала новим центром російського шпигунства в Європі.
  • Європейські спецслужби попередили уряди своїх країн про плани Росії щодо здійснення диверсій по всьому європейському континенту.
  • Німецька прокуратура повідомила, що в країні заарештували двох громадян Німеччини та Росії за ймовірну підготовку диверсійних атак

1 липня президент Володимир Зеленський повідомив про відновлення контакту на найвищому рівні між Україною та Гамбією після понад 20-річної паузи.

Українським військовим вдалося оточити ворога в районі агрегатного заводу у Вовчанську, де перебувають російські десантники.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 30 червня. За добу відбулося 124 бойових зіткнення. Найгарячішим напрямком протягом дня залишався Покровський.

30 червня день народження українського політичного та державного діяча, Головнокомандувача Української повстанської армії Романа Шухевича, котрий своїм життєвим шляхом здобув особливе місце в історії та вважається одним з найяскравіших лідерів руху за незалежність України.

Росія боїться відкритої війни проти Заходу, тому активно веде гібридну кампанію – численні підпали, кібератаки, замахи і вбивства. Експерти стверджують, що це тільки початок.