НАТО попередило Німеччину про активізацію шпигунської мережі РФ
Джерело: Bild
Північноатлантична рада — основний орган прийняття політичних рішень НАТО — в офіційному листі повідомила владу Німеччини про те, що російські спецслужби нарощують активність в європейській зоні Північноатлантичного альянсу.
Передбачається, що російські агенти готуватимуть диверсійні акції, насильницькі напади та кібератаки. У листі наголошується, що союзники “вкрай стурбовані” активністю Росії на території НАТО.
Раніше у Financial Times повідомили, що європейські розвідувальні служби поінформовані щодо планів Росії по всьому континенту. Газета зазначає, що Росія вже почала “активніше готувати диверсії з метою заподіяння шкоди інфраструктурі на європейській території”.
Лист НАТО передував розслідування щодо російських секретних агентів у кількох європейських країнах: крім Німеччини, до них увійшли Чехія, Естонія, Латвія, Литва, Польща та Велика Британія.
3 травня міністерка закордонних справ ФРН Анналена Бербок викликала представника російського посольства до МЗС. Розмова стосувалася того, що, за даними німецьких спецслужб, у січні 2023 року російські хакери використовували пролом у системі безпеки, щоб атакувати скриньки електронної пошти членів партії СДПН. Вважається, що за кібератаку відповідав підрозділ російської військової розвідки ГРУ.
Ми повідомляли, що німецька прокуратура повідомила, що в країні заарештували двох громадян Німеччини та Росії за ймовірну підготовку диверсійних атак, спрямованих на підрив військової підтримки України.
Влада провела обшуки в будинках і на робочих місцях двох підозрюваних, яких звинувачують у роботі на іноземну спецслужбу, йдеться в заяві прокуратури.
Один із підозрюваних, ідентифікований як Дітер С., з жовтня 2023 року обговорював можливі змови з особою, пов’язаною з російською спецслужбою, йдеться у заяві.
У прокуратурі зазначають, що Дітер С. був готовий здійснити бомбові напади та підпали військових об’єктів, у тому числі тих, що перебувають під управлінням американських сил.
За даними журналу Spiegel, серед об’єктів була військова база Графенвер на півдні Баварії, де українські військові проходять навчання з використання американських танків Abrams.
Також варто зауважити, згідно з отриманим секретним документом, міністерство закордонних справ Росії розробило плани щодо послаблення західних країн, включаючи Сполучені Штати, і використання війни проти України для формування “світового порядку”, вільного від “американського домінування”.
- Німецького військового офіцера звинуватили у шпигунстві на користь Росії.
- Влада Естонії в Тарту затримала російського вченого В’ячеслава Морозова, якого підозрюють у шпигунстві на користь РФ.
- Співробітники Латвійської Служби державної безпеки затримали російського громадянина, якого підозрюють у шпигунстві на користь російських спецслужб.
- Бельгійська ультраправа партія Vlaams Belang (“Фламандський інтерес”) виключила зі своїх лав колишнього сенатора Франка Креєльмана через звинувачення в тому, що він впродовж трьох років працював на китайську розвідку.
Пізно ввечері 29 квітня Дніпро також опинилося під масованим обстрілом російських дронів-камікадзе. Внаслідок ворожої атаки загинула одна особа.
Пізно ввечері 29 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків безпілотниками, постраждали щонайменше троє цивільних.
Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.
Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.
29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.