WP: Путін погодив план дій для послаблення США та Європи

Джерело: The Washington Post

Згідно з отриманим секретним документом, міністерство закордонних справ Росії розробило плани щодо послаблення західних країн, включаючи Сполучені Штати, і використання війни проти України для формування “світового порядку”, вільного від “американського домінування”.

У секретному додатку до російської офіційної — і публічної — “Концепції зовнішньої політики Російської Федерації” російське міністерство закликає до “наступальної інформаційної кампанії” та інших заходів, що охоплюють “військово-політичну, економічну та торговельну та інформаційно-психологічну сфери” проти “коаліція недружніх країн” на чолі зі США.

Так, російська пропаганда в США та Європі, агресивна політика міністерства закордонних справ РФ, загравання з Глобальним Півднем з метою сформувати вороже ставлення до Заходу та змусити підтримати Росію у її прагненні переробити світовий порядок під себе та дружні авторитарні режими – все це частини плану, схваленого вищим керівництвом Росії.

У секретному документі від 11 квітня 2023 року, використовуючи набагато жорсткіші та грубіші формулювання, ніж публічний зовнішньополітичний документ, стверджується, що Сполучені Штати очолюють коаліцію “недружніх країн”, спрямовану на послаблення Росії. У документі мовиться, що результат російсько-української війни “значною мірою визначатиме контури майбутнього світового порядку”, що є чітким свідченням того, що Москва бачить результат свого вторгнення як нерозривно пов’язаний зі своїми можливостями нав’язувати свої правила та силою змінювати кордони.

Документ фактично описує напрямки гібридної війни, яку Росія веде проти країн Заходу: “важливо налагодити механізм виявлення вразливих точок недружніх держав зовнішньої та внутрішньої політики з прицілом на вироблення практичних кроків щодо ослаблення противників Росії. Комплексне стримування недружніх країн має здійснюватися через наступальні інформаційні кампанії та інші заходи, що узгоджені у міжвідомчому форматі та охоплюють військово-політичну, торговельно-економічну, інформаційно-психологічну, ціннісну та інші сфери”.

Дипломати розглядаються як ще один підрозділ російської армії у цій війні. Щоб досягти успіху у глобальній спецоперації, “на вирішення зазначених завдань мають бути переорієнтовані кадрові, фінансові та організаційні ресурси міністерства”.

Для Михайла Ходорковського — давнього критика Путіна, який колись був найбагатшою людиною Росії, поки протистояння з Кремлем не привело його до 10 років ув’язнення — не дивно, що Росія прагне зробити все можливе, щоб підірвати Сполучені Штати.

Для Путіна абсолютно природно, що він намагається створити максимальну кількість проблем для США, — пояснив він. — Завдання – вивести США з гри, а потім знищити НАТО, створити відчуття безсильного альянсу.

За його словами, тривале протистояння Конгресу щодо надання озброєння Україні лише полегшувало Росії завдання кинути виклик глобальній владі Вашингтона.

Американці вважають, що оскільки вони безпосередньо не беруть участі у війні, то будь-які втрати не є їхніми втратами, – зауважив Ходорковський. – Це абсолютно хибна думка.

Гіпотетична поразка України, “означає, що багато хто перестане боятися кинути виклик США”, а витрати для Сполучених Штатів катастрофічно зростуть.

Зауважимо, на тлі посилення російських атак на цивільну інфраструктуру, 86 депутатів Європарламенту підписали листа, в якому закликають ЄС негайно спорядити Україні зенітно-ракетні комплекси Patriot для відбиття російських атак.

  • НАТО розпочало найбільші військові навчання з часів Холодної війни, репетируючи, як американські війська можуть посилити європейських союзників у країнах, що межують з Росією, та на східному фланзі альянсу, якщо розгориться конфлікт із “майже рівним” противником.
  • У 2023 році повітряні сили НАТО по всій Європі понад 300 разів підіймалися на перехоплення російських військових літаків, які наближалися до повітряного простору Альянсу, водночас більшість перехоплень відбувалися над Балтійським морем.
  • Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
  • Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.

16 червня голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький повідомив, що у наступні кілька тижнів ситуація в українській енергосистемі суттєво погіршиться. Зокрема з 11:00 до 23:00 графіки відключень плануються дещо більшими, ніж у решту часу доби.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 19:00 16 червня. За добу кількість бойових зіткнень по всій лінії фронту зросла до 88.

16 червня, підбиваючи підсумки дводенного Глобального саміту миру у Швейцарії, президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна планує вже за кілька місяців провести другий аналогічний захід, на якому гіпотетично може бути присутній представник від РФ.

16 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 7750 росіян та знищили 1244 одиниць озброєння ворога.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що 17 червня графіки погодинних відключень електроенергії застосовуватимуть по всій території України з 8:00 до 24:00. Більший дефіцит в енергосистемі прогнозують на тлі зростання споживання на початку робочого тижня.