НАТО розглядає можливість збивати ракети РФ, які підлітатимуть близько до кордонів Альянсу
Джерело: RMF24
НАТО розглядає можливість збивати російські ракети, якщо вони підлітатимуть близько до кордонів Альянсу.
Про це розповів заступник глави МЗС Польщі Анджей Шейна, коментуючи інцидент, коли російська ракета на 39 секунд залетіла у повітряний простір Польщі. під час обстрілу України 24 березня.
“НАТО розглядає різні концепції, зокрема збивати такі ракети, якщо вони дуже близько до кордону Альянсу. Але це повинно відбуватись зі згоди України та з врахуванням міжнародних наслідків. Тобі б ракети НАТО збивали б російські рекети за межами Альянсу”, – сказав він.
Шейна додав, що Росія не може постійно нав’язувати свої правила Альянсу. За його словами, РФ повинна розуміти, що НАТО на боці демократичних країн.
ДОВІДКА: 24 березня російська ракета о 5:23 (за київським часом) порушила повітряний простір Польщі в районі населеного пункту Осердув Люблінського воєводства і пробула в ньому 39 секунд.
Згідно з повідомленням, за ракетою протягом усього польоту спостерігали через військові радіолокаційні системи. За словами підполковника Яцека Горишевського, речника Оперативного командування Збройних Сил Польщі, “системи радіолокації спостерігали за об’єктом весь час, поки він перебував у нашому повітряному просторі”.
Віцепрем’єр-міністр – міністр національної оборони Польщі – Владислав Косіняк-Камиш заявив, що польські сили збили б російську ракету, якби була упевненість у тому, що вона прямує до якоїсь цілі.
- Посол Росії в Польщі не прибув до Міністерства закордонних справ, попри виклик відомства після того, як російська ракета порушила повітряний простір Польщі.
Суд виніс вирок колишньому військовому, що, бувши у складі ЗСУ, коригував російські ракетні удари по своїх побратимах. Агент отримав 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Двоє людей померли під час напівмарафону Movistar Madrid у столиці Іспанії.
Консервативний блок ХДС/ХСС та Соціал-демократична партія Німеччини завершили переговори щодо формування нової правлячої коаліції. Лідери партій подали основні положення коаліційного договору.
В середу, 9 квітня, держави-члени Європейського Союзу проголосували за запровадження торгівельних контрзаходів проти Сполучених Штатів.
Після запровадження масштабних мит президент США Дональд Трамп втратив близько $500 млн власного капіталу.