НАТО «стежить» і «залишається пильним» щодо ситуації з російською ракетою в Польщі

Джерело: Sky News

У НАТО заявили, що “моніторять ситуацію” в Польщі після того, як російська ракета, ймовірно, ненадовго увійшла в її повітряний простір. 

“Я розмовляв з президентом [Польщі] Анджеєм Дудою про ракетний інцидент у Польщі. НАТО солідарний з нашим цінним союзником, стежить за ситуацією, і ми залишатимемося на зв’язку, коли факти будуть встановлені. НАТО залишається пильним”, – сказав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. 

Вранці 29 грудня під час масованого ракетного обстрілу України над територією Польщі було зафіксовано неідентифікований літальний об’єкт. У зв’язку із цим президент Польщі Анджей Дуда скликав термінове засідання з військовими.

За повідомленням оперативного командування Збройних сил Республіки Польща, сьогодні вранці з території України до РП залетів невпізнаний повітряний об’єкт.

Зазначається, що за ним стежили, поки він не зник із радарів систем ППО Польщі.

Згодом в адміністрації президента Польщі повідомили про проведення термінового засідання з міністром оборони, начальником генштабу та іншими військовими о 13:00 за місцевим часом.

Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова до укладення мирної угоди, і тепер, за його словами, черга за Україною.

Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.

Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.

З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.