Науковці шукають розв’язання проблем Дністра та Дністровського водосховища: що пропонують

Джерело: пресслужба Мінагрополітики

Води Дністровського водосховища – одного з найважливіших водних джерел України, наразі інтенсивно використовуються частково для виробництва електроенергії та виконання міжнародних зобов’язань по спуску води, що призводить до різких коливань рівня води, що завдають великої шкоди екосистемі водойми.

У Державному агентстві водних ресурсів України раніше пояснили, що різке обміління пов’язано з обстрілами Росії по енергетичній інфраструктурі. Щоб стабілізувати систему, Дністровська працює на повну потужність і відбувається скид води з Дністра.

Починаючи з середини квітня 2024 року, мали місце випадки значного збільшення скидних витрат з Дністровської ГЕС ПрАТ “Укргідроенерго”. Це було вимушеним заходом для підтримання стабільної роботи системи та призвело до значного зниження рівня води Дністровського водосховища, – поінформували в агентстві.

Нині ж осушення природних нерестовищ, загибель ікри та мальків, втрата кормової бази – лише деякі з проблем, перед якими постають аборигенні представники іхтіофауни Дністра.

Своєю чергою, науковці та державні службовці наголосили на необхідності штучного розведення аборигенних видів риб для підтримання та відновлення їх популяцій. Зокрема, запропонували впровадження Нацплану відновлення вугра європейського, технології введення в аквакультуру та товарного відтворення вирезуба причорноморського, найбільша популяція якого збереглася саме в Дністровському водосховищі.

Окрім того, запобігти подальшим проблемам також може встановлення штучних нерестовищ для відтворення риб фітофілів, літофітів та псамофілів в умовах падіння рівня води.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 червня. Від початку доби на фронті відбулося 175 бойових зіткнень.

Колишню комісарку з питань внутрішніх справ Євросоюзу Ілву Йоханссон, ймовірно, призначать на посаду спеціальної представниці ЄС у справах українців.

12 червня начальник Слідчого відділу поліції Харківщини Сергій Болвінов поінформував, що у Харківській області запрацював новий механізм допомоги родинам зниклих безвісти захисників – створено спеціальний центр із базою невпізнаних тіл, електронними картками та психологічною підтримкою.

12 червня добровольчий батальйон “Грузинський легіон” повідомив про диверсію на власній базі, внаслідок якої загинув боєць Деметре Дарчіа.

Міноборони допустило до експлуатації у Силах оборони український безпілотний авіаційний комплекс “Волиняка”, здатний знищувати російську бронетехніку та виконувати логістичні завдання.