Науковці створили алмазну батарею з терміном служби у тисячі років

Джерело: пресслужба Брістольського університету

Вчені Університету Брістоля спільно з науковцями Управління з атомної енергії Великої Британії UKAEA розробили першу алмазну батарею на основі радіоактивного ізотопу Вуглецю-14 (14C), здатну працювати тисячі років.

Для стійкого джерела енергії батарея використовує бета-вольтаїку – процес, в якому при радіоактивному розпаді Вуглецю-14 утворюються електрони та позитрони. Вуглець-14 випускає короткодіюче випромінювання, котре поглинається алмазною оболонкою, гарантуючи безпеку під час вироблення низького рівня електроенергії. Науковці пояснюють, що акумулятор працює аналогічно сонячним панелям, однак, замість перетворення світла на електрику він використовує швидкорухомі електрони радіоактивного розпаду.

Ці ядерні енергетичні елементи не потребують обслуговування. Вуглець-14, природний ізотоп, завдяки своєму тривалому періоду напіврозпаду – близько 5700 років, дозволяє цим батареям функціонувати протягом тривалого часу без заміни.

Технологія забезпечує безперервне та безпечне живлення, що має потенціал революціонізувати енергетичні рішення в різних галузях. Пристрої можуть використовуватися в різних середовищах та техніці. Біосумісна алмазна батарея може живити імплантати, як-от кардіостимулятори, слухові апарати та очні прилади. Також вони можуть живити космічні кораблі та супутники протягом десятиліть.

Також важливо, що вуглець-14 витягують із графітових блоків, побічного продукту ядерних реакторів поділу. Шляхом повторного використання радіоактивного матеріалу технологія скорочує ядерні відходи, створюючи водночас цінне джерело енергії. Так, лише у Великій Британії зберігається близько 95 000 тонн графітових блоків.

Додамо, у червні стало відомо, що дослідники з Гданського університету у Польщі та Університету в Калгарі (Канада) створили новітні квантові батареї, котрі працюють значно довше та ефективніше за всі попередні аналоги енергетичних джерел.

  • Аспірант з Індійського технологічного інституту Гандінагара Наман Кумар взявся переосмислити теорію Альберта Ейнштейна про походження нашої планети.
  • Вчені встановили, що сонячна активність може зруйнувати енергетичну інфраструктуру на Землі. Нове дослідження свідчить, що кут, під яким сонячні удари вражають Землю, має вирішальне значення для захисту інфраструктури. Відповідні дослідження опублікували у журналі Frontiers in Astronomy and Space Sciences.
  • Нагадаємо, 23-річний винахідник з України Валентин Фречка став фіналістом конкурсу Премії для молодих винахідників за свою технологію перероблення опалого листя на екопапір.

Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

Заступник директора ФБР Ден Бонжіно може подати у відставку через незгоду з позицією Міністерства юстиції США стосовно матеріалів справи засудженого за сексуальні злочини мільярдера Джеффрі Епштейна.

Міністерство юстиції США подало позов проти Каліфорнійського департаменту освіти через допуск трансгендерів до шкільних змагань у штаті.

Американські медики підтвердили смерть мешканця штату Аризона від легеневої чуми.

У Закарпатській області у 38 людей виявили гостру кишкову інфекцію внаслідок вживання води з водоспаду Шипіт для пиття і приготування їжі.