Навідницю ракетних ударів РФ по Хмельниччині засудили до 15 років позбавлення волі

Джерело: пресслужба Офісу Генерального прокурора

Громадянку Хмельниччини, яка передавала ворогу інформацію про розташування військових об’єктів та об’єктів критичної інфраструктури області, визнали винною у державній зраді, вчиненні дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу, посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України та виправдовуванні збройної агресії РФ проти України. 

Суд виніс їй вирок у вигляді 15 років позбавлення волі та конфіскації усього її майна.

Прокурори в суді представили докази, що з початку повномасштабного вторгнення РФ вона контактувала з представником ФСБ РФ через соціальні мережі й передавала йому інформацію про розташування військових об’єктів, об’єктів критичної інфраструктури, підприємств, які працюють на оборонний комплекс країни, а також про місця розташування аеродромів та залізничних станцій у місті та області. 

За надану інформацію жінка отримувала фінансову винагороду.

Відомо, що завдяки наданій нею інформації, у квітні минулого року окупанти здійснили ракетний удар по території Полонської об’єднаної територіальної громади.

Вона також виправдовувала дії ворога та закликала підтримувати російську армію у своїх соцмережах.

Зазначено, що вирок суду не набрав законної сили та може бути оскаржений в апеляційному порядку.

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.

Згідно з постановою уряду №560 від 16 травня, повістка буде вважатися врученою в разі проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність адресата, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.