Назарію Гусакову офіційно оголосили підозру у шахрайстві

Джерело: пресслужба Нацполіції

24 липня правоохоронці повідомили про підозру Назарію Гусакову у справі про шахрайство на благодійних зборах для лікування рідкісного захворювання СМА (спінальна м’язова атрофія).

Згідно з даними слідства, фігурант, маючи офіційне безоплатне забезпечення препаратом для лікування спінальної м’язової атрофії в межах міської програми, продовжував збір коштів нібито на придбання цього ж препарату. Водночас він використовував підтримку публічних осіб та розміщував відповідні заклики у соціальних мережах.

У результаті таких дій упродовж 2023–2024 років Гусаков заволодів коштами на понад 1,3 мільйона гривень.

В Офісі генпрокурора повідомили, що в якості свідків та потерпілих допитано понад 400 осіб, встановлено тисячі транзакцій на понад 100 мільйонів гривень, вчинених особами в якості “благодійних” пожертв.

Точна кількість осіб, які перерахували благодійні пожертви для підозрюваного, ще не встановлена.

Нині триває аналіз, але це тисячі транзакцій. Встановлено, що лише тих, хто перерахував суми більше 10 тис. грн – більше 1 200 осіб.

Підозру у шахрайстві, вчиненому в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 190 КК України), фігуранту оголосили заочно.

Нині Гусаков перебуває за межами України.

Триває досудове розслідування.

Зауважимо, Володимир Зеленський повідомив про доповідь міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка, яка стосувалася як ситуації на фронті, так і гучного скандалу навколо зборів коштів на лікування Назарія Гусакова.

Журналістка Ольга Худецька розповіла подробиці вимагання Назарієм Гусаковим грошей та торгівлі впливом. За її даними, Гусаков звертався до донаторів у приватних повідомленнях із проханнями великих сум, часто минаючи офіційні банківські скриньки, а також обіцяв “допомогу” від впливових знайомих.

Вона стверджує, що за місяць він зібрав 335,5 тис. грн, з яких 160 тис. отримав “у борг” від пораненого військового Сергія Сушицького. Після звинувачень у шахрайстві Гусаков повернув лише частину цих коштів. За словами Сушицького, прохання про гроші продовжували надходити навіть після того, як стало відомо про його важке поранення та втрату частини стопи.

Також Гусаков безкоштовно отримував дороговартісні ліки від міста Львова в межах міської програми, однак продовжував збирати на них кошти. Також він просив надсилати гроші на рахунок подруги у ПриватБанку та публікував криптогаманці, на які надходили великі суми. Lviv.Media повідомляє, що за майже три роки на крипторахунки, пов’язані з Гусаковим, було здійснено транзакцій на понад 5 мільйонів доларів.

За інформацією МВС, Назарій Гусаков залишив територію України 13 червня.

  • Назарій підтвердив, що міськрада Львова допомагає йому з ліками і закуповує 28 флаконів на рік, але, додав він, йому для лікування потрібно не менше 40 флаконів. Відтак, торік для повноцінного лікування йому не вистачало 12 флаконів, на які він і збирав кошти. Водночас він зауважив, що гроші йдуть не лише на ліки, а й на реабілітацію та інші побутові потреби. Назарій наголосив, що ніколи не відокремлював власних коштів від тих, які йому переказали для допомоги додавши, що це його проблема.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.

Європейський парламент розглядає можливість пришвидшення відмови від російського газу на один рік, до січня 2027 року. Про це свідчать документи, з якими ознайомилося агентство Reuters.

Міністр оборони України Денис Шмигаль представив оновлений склад своєї команди.

Від початку 2025 року в Україні відбувається близько 15 кібератак щодня. Основним джерелом кібератак залишається Росія.

З 1 серпня Укрзалізниця вводить обов’язкову верифікацію через “Дія.Підпис” при купівлі та поверненні квитків на низку популярних поїздів, що викликало обурення серед частини пасажирів, які не мають застосунку.