НАЗК припиняє фінансування партії «Голос» через недостовірні відомості у звітах

Джерело: пресслужба НАЗК

НАЗК припиняє фінансування політичній партії “Голос” через недостовірні відомості у звітах на майже п’ять мільйонів гривень. Зокрема виявлено низку “суттєвих порушень” у звітах політичної партії про майно, доходи та зобов’язання фінансового характеру за III – IV квартали 2020 року.

У повідомленні мовиться, що за два квартали 2020 року партія “Голос” внесла до звіту недостовірні відомості на загальну суму 4 млн 726 тис. 500 грн, що, згідно з законодавством, є підставою для припинення державного фінансування статутної діяльності партії.

Зауважується, що відповідно до Закону “Про політичні партії”, повторне вчинення порушення, що полягає у поданні до НАЗК звіту, який містить недостовірні відомості про витрати політичної партії на суму понад 20 розмірів мінімальної заробітної плати (станом на 01.01.2020 – 94 460 грн) є підставою для ухвалення рішення про припинення державного фінансування партії (наказ № 167/24 від 25 червня 2024 року).

НАЗК встановило, що політична партія “Голос” оформила договори про надання послуг з ТОВ “Мейнтіс” на мільйон грн. Серед таких послуг – усні консультації та роз’яснення з питань практичних аспектів застосування Виборчого кодексу України для представників партії; усні юридичні консультації з питань виборчого процесу для членів дільничих виборчих комісій на місцевих виборах; перевірка правильності заповнень документів для спостерігачів на чергових місцевих виборах 25 жовтня 2020 року тощо. Але зазначене товариство не надавало партії цих послуг. Це підтверджують, зокрема, матеріали, отримані від органів державної влади (Державного бюро розслідувань, Державної податкової служби України), інформаційних баз даних, а відтак інформація є недостовірною.

З двома фізичними особами-підприємцями політична партія  уклала  договори на 274 тис. грн, які містять недостовірні відомості. Зокрема, містять інформацію про номери законопроектів, які на момент укладання договорів ще не були зареєстровані в Парламенті.

У звіті за четвертий квартал 2020 року виявлено, що політична партія знову оформила договори з ТОВ “Мейнтіс” на суму мільйон грн. Також Київська міська територіальна організація оформила договір для надання послуг  на суму понад 2 млн 452 тис. 500 грн. При цьому також виявлено, що зазначене товариство не надавало партії послуг. Тож у звіті вказано недостовірні відомості на загальну суму понад 3 млн 452 тис. 500 грн.

Зібрані матеріали вже відправили до ДБР.

Раніше ми повідомляли, що Національне агентство з питань запобігання корупції за п’ять місяців 2024 року виявило недостовірні відомості на майже 555 млн грн, ознаки незаконного збагачення та необгрунтовані активи. Найбільша кількість декларацій, за якими проводяться повні перевірки, подані посадовцями з м. Києва (158 декларацій), Одеської (37), Київської (33), Львівської (26), Дніпропетровської (18), Черкаської (16) та Харківської (15) областей.

Зауважимо, НАЗК виконало вимоги прийнятого Верховною Радою України Закону № 3384-ІХ та забезпечило відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з врахуванням заходів безпеки, визначених п. 2-11 Прикінцевих положень Закону України “Про запобігання корупції”.

5 вересня у Верховній Раді не підтримали поправку про оприлюднення електронних декларацій для державних службовців. Вже 12 вересня президент ветував закон №9534 про відновлення електронного декларування, натомість народні депутати проголосувати за відкриття реєстру декларацій.

20 вересня парламент проголосував законопроєкт про електронне декларування з правкою президента Володимира Зеленського про відкриття реєстру декларацій.

10 жовтня Зеленський підписав закон №9534 про відновлення електронного декларування під час воєнного стану.

Експерт зі зброї заявив Раді Безпеки ООН, що виявлені в Україні залишки балістичних ракет “беззаперечно” походять з Північної Кореї.

В різні періоди російсько-української війни в медійному просторі з’являються теми, які звертають увагу на проблеми…

Станом на 22:00 в п’ятницю, 28 червня, від початку доби на фронті відбулося 140 бойових зіткнень. 

Протягом дня, 28 червня, російські війська здійснили 36 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 131 вибух. 

В п’ятницю, 28 червня, в Міністерстві енергетики України повідомили, що Литва передасть Україні потужний автотрансформатор.