НАЗК склало протокол стосовно в.о. Голови Конституційного Суду Сергія Головатого

Джерело: пресслужба НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції склало протокол про адміністративне порушення щодо в.о. Голови Конституційного Суду України Сергій Головатий. Встановлено, що суддя ухвалив рішення в умовах реального конфлікту інтересів, про який не повідомив у встановленому порядку. Йому може загрожувати звільнення з посади.

На розгляд до КСУ надійшла скарга, у якій зазначалося, що Головатий вніс завідомо недостовірні відомості до ухвали суду. Заявник наполягав на його звільненні.

Своєю чергою, суддя не захотів виносити звернення на розгляд спеціального пленарного засідання КСУ, звідки воно могло потрапити до комісії з питань регламенту та етики КСУ. Оскільки на підставі висновку Головатого могли звільнити. Натомість запропонував розглянути звернення у порядку денному звичайного засідання. У НАЗК акцентували, що процедура такого засідання не передбачає можливості скерувати звернення до вказаної комісії.

Тобто, маючи повноваження в.о. керівника КСУ, Головатий убезпечив себе від можливої подальшої перевірки власних дій, за наслідками якої міг бути звільненим.

Дії в.о. Голови КСУ кваліфіковано за ч. ч. 1, 2 ст.172-7 КУпАП – порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Складений протокол направлено йому на ознайомлення відповідно до вимог ст. 257-1 КУпАП, — наголосили у пресслужбі.

У разі, якщо суд визнає посадовця винним, йому загрожує покарання у вигляді штрафу, а також можливого внесення до Єдиного держреєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення. Дії судді можуть розцінити як вчинення істотного дисциплінарного проступку, у зв’язку з чим суддю можуть звільнити з посади.

У п’ятницю, 12 липня, австралійська акторка і продюсерка Марго Роббі вперше з’явилась на публіці після оголошення про те, що разом з її чоловіком режисером Томом Акерлі очікує на первістка.

Викидання понад 140 дельфінів на берег біля Кейп-Коду (штат Массачусетс, США) минулого місяця визнано як найбільше масове викидання цих ссавців на берег в історії Сполучених Штатів.

Сьогодні, 14 липня, на Вінниччині поблизу затопленого карʼєру в с.Черепашинці на воді зник 7-річний хлопчик.

Сильна спека, вітер і грози за останні тижні спричинили лісові пожежі по всій Росії, від віддаленого сибірського регіону Туви до Якутії. 

Сьогодні, 14 липня, російські війська скинули на цивільний автомобіль вибухівку з дрона у Херсоні.