НАЗК склало протокол стосовно в.о. Голови Конституційного Суду Сергія Головатого

Джерело: пресслужба НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції склало протокол про адміністративне порушення щодо в.о. Голови Конституційного Суду України Сергій Головатий. Встановлено, що суддя ухвалив рішення в умовах реального конфлікту інтересів, про який не повідомив у встановленому порядку. Йому може загрожувати звільнення з посади.

На розгляд до КСУ надійшла скарга, у якій зазначалося, що Головатий вніс завідомо недостовірні відомості до ухвали суду. Заявник наполягав на його звільненні.

Своєю чергою, суддя не захотів виносити звернення на розгляд спеціального пленарного засідання КСУ, звідки воно могло потрапити до комісії з питань регламенту та етики КСУ. Оскільки на підставі висновку Головатого могли звільнити. Натомість запропонував розглянути звернення у порядку денному звичайного засідання. У НАЗК акцентували, що процедура такого засідання не передбачає можливості скерувати звернення до вказаної комісії.

Тобто, маючи повноваження в.о. керівника КСУ, Головатий убезпечив себе від можливої подальшої перевірки власних дій, за наслідками якої міг бути звільненим.

Дії в.о. Голови КСУ кваліфіковано за ч. ч. 1, 2 ст.172-7 КУпАП – порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Складений протокол направлено йому на ознайомлення відповідно до вимог ст. 257-1 КУпАП, — наголосили у пресслужбі.

У разі, якщо суд визнає посадовця винним, йому загрожує покарання у вигляді штрафу, а також можливого внесення до Єдиного держреєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення. Дії судді можуть розцінити як вчинення істотного дисциплінарного проступку, у зв’язку з чим суддю можуть звільнити з посади.

У Запоріжжі внаслідок російського удару загинуло двоє людей, серед яких 14-річна дівчина. Ще дев’ятеро осіб отримали поранення.

NASA запустило “додаток щотижневих досягнень” для своїх співробітників, який дозволить відстежувати їхню продуктивність. Це є частиною зусиль агентства виконати одну з вимог Ілона Маска щодо ефективності роботи уряду.

Сьогодні, 21 березня бюджетний комітет Німеччини погодив виділення додаткових 3 млрд євро на військову допомогу Україні після того, як майбутній канцлер Фрідріх Мерц ухвалив реформи, спрямовані на збільшення інвестицій в оборонну сферу.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 березня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 124 бойових зіткнення.

Уряд Великої Британії уклав угоду з ірландською компанією Thales на виробництво понад 5 тисяч протитанкових керованих ракет для України.