НАЗК внесло дві німецькі компанії, Spinner та DMG MORI, до переліку міжнародних спонсорів війни

Джерело: НАЗК

Національне агентство з питань запобігання корупції внесло двох провідних німецьких виробників високоточних верстатів, Spinner та DMG MORI, до переліку міжнародних спонсорів війни.

Верстати цих компаній продовжує утримувати та купувати РФ, попри введені санкції. Без них вона не здатна виготовляти зброю та компоненти до неї.

Зокрема, на вебсайті офіційного дистриб’ютора компанії Spinner у РФ ООО “ШПИННЕР”, вказано, що він працює “у звичайному режимі”.

За даними Export Genius, з 24 лютого 2022 року по 31 червня 2023 року до Росії було імпортовано верстатів та комплектуючих Spinner на майже $15 млн США. Після початку широкомасштабної війни обсяг постачань обладнання Spinner до РФ збільшився на 500%.

Серед імпортерів – підприємства російського військово-промислового комплексу, що розробляють та виготовляють компоненти до літаків Су та МіГ. Вони вже перебувають під санкціями країн санкційної коаліції, однак це не заважає їм отримувати нові німецькі верстати.

DMG MORI має 16 виробничих заводів і 113 торгово-сервісних центрів у 88 країнах світу. Послуги компанії охоплюють увесь життєвий цикл верстата, включно з навчанням, ремонтом, технічним обслуговуванням та обслуговуванням запасних частин.

На ринку Росії DMG MORI представлена через ТОВ “ДМГ Мори Рус”, яке управляє верстатобудівним заводом в Ульянівську – ТОВ “Ульяновский станкостроительный завод”.

Наприкінці лютого 2022 року DMG MORI оголосила про припинення всіх продажів і обслуговування в Росії, а також усього виробництва на своєму заводі в Ульяновську.

Насправді ж DMG MORI залишається активним учасником на ринку Росії, що суперечить її офіційним заявам.

Згідно з даними ухвали арбітражного суду м. Москва від 03.07.2023 № А40-51758/23-62-407, ТОВ “ДМГ Мори Рус” здійснило у липні та серпні 2022 року постачання верстатних комплектуючих для дочірнього підприємства ПАТ “ОДК-Сатурн” – АТ “Сатурн – инструментальный завод”, яке виробляє газотурбінні двигуни для військової авіації.

У НАЗК зазначили, що у той час, як німецький народ надає безпрецедентну оборонну допомогу Україні для захисту від російської агресії, німецькі компанії Spinner та DMG MORI продовжують співпрацю з РФ, підтримуючи її військовий потенціал.

Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.

Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина. 

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.

Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.

1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.