Названо лауреата Букерівської премії 2023 року

Джерело: пресслужба премії
Володарем Букерівської премії 2023 року став ірландський письменник Пол Лінч зі своєю книгою “Prophet Song”.
Як повідомляється, 46-річний Пол Лінч проживає в Дубліні. Він був головним кінокритиком ірландської газети Sunday Tribune та писав про кіно для Sunday Times. Письменник опублікував ще чотири романи, отримавши за них кілька нагород: “Beyond the Sea”, “Grace”, “The Black Snow” and “Red Sky in Morning”.
За словами голови журі Есі Едуґян, нова книга Лінча відображає соціальні та політичні тривоги сучасності. У центрі сюжету – боротьба матері чотирьох дітей, яка намагається врятувати свою сім’ю, коли Ірландія наближається до тоталітаризму.
“З першого ж стуку в двері “Пісня пророка” змушує нас позбутися самозаспокоєння, коли ми стежимо за жахливою долею жінки, яка намагається захистити свою сім’ю в Ірландії, що сповзає до тоталітаризму. Від самого початку ми відчували себе неспокійно, занурені в постійну клаустрофобію владно сконструйованого світу Лінча, і нас переслідувала ця клаустрофобія”, – прокоментувала вона.
ДОВІДКОВО. Букерівська премія – престижна літературна нагорода, яку вручають у Великій Британії з 1969 року. Перший етап полягає у формуванні довгого списку з 20-25 книг, з якого згодом, на другому етапі, формується короткий, що налічує 6 робіт.
Переможець отримує 50 тисяч фунтів стерлінгів, ще по 2 500 отримують всі шість авторів-номінантів.
- Український науковець, член-кореспондент НАНУ, завідувач кафедри фізичної хімії хімічного факультету КНУ ім. Тараса Шевченка Ігор Фрицький став лауреатом Премії Ґеорґа Форстера.
Данія стане першою європейською країною, яка закріпить за людиною авторське право на її зовнішність, риси обличчя та голос. Такий крок спрямований на боротьбу з дипфейками — реалістичними фото- й відеоматеріалами, створеними штучним інтелектом без згоди людини.
У четвер, 3 липня, у віці 76 років померла акторка театру та кіно, заслужена артистка України Тетяна Шеліга.
В Україні 3 липня відзначають День зенітних ракетних військ Повітряних сил Збройних сил України.
У UAnimals нагадали, що війна Росії проти України завдає масштабної шкоди не лише людям, а й природі та екосистемам країни.
Активісти руху “Жовта Стрічка” повідомляють про суттєве збільшення випадків кишкових інфекцій серед дітей на тимчасово окупованих територіях Запорізької, Херсонської та Луганської областей.