NBC: Трамп змінив спецпредставника Келлога на вимогу Кремля

Джерело: NBC
Спеціального представника президента США з питань України Кіта Келлогга відсторонили від участі у високорівневих переговорах щодо припинення війни після того, як Москва висловила небажання бачити його серед учасників, поінформували представник американської адміністрації та високопосадовець російської влади.
За даними джерел, Володимир Путін вважав Келлогга надто “проукраїнськи налаштованим”, через що Москва порушила питання про його виключення з переговорного процесу.
Келлог — колишній американський генерал, він занадто близький до України. Це не та людина, котру ми готові бачити за столом переговорів, — заявив російський посадовець. Представник адміністрації Трампа підтвердив, що Москва висловила протест проти участі Келлогга. Однак він не зміг уточнити, коли саме Білому дому повідомили про цю вимогу.
Відставний генерал-лейтенант Кіт Келлогг не був присутній на двох нещодавніх самітах у Саудівській Аравії: одному за участю російських представників та іншому — за участю українських делегатів. Офіційно переговорний процес досі залишається в його компетенції.
Тим часом, представник Ради національної безпеки США Джеймс Х’юітт зазначив, що Трамп залучає “широке коло високопосадовців” для сприяння мирному врегулюванню війни РФ проти України. Він також акцентував, що Кіт Келлогг залишається “цінним членом команди”, особливо в питаннях координації з європейськими союзниками.
Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог вранці 19 лютого прибув до української столиці. На залізничному вокзалі у Києві Келлога зустріла пані посол Сполучених Штатів в Україні Бріджит Брінк. Сам Келлог вже встиг поспілкуватись з журналістами, які також очікували його прибуття.
За словами Келлога, його візит до України – “шанс провести хороші потенційні перемовини”. Він додав, що прибув для того, аби вислухати Україну, щоб передати все президенту США Дональду Трампу. Американський спецпредставник також запевнив, що якби у 2022 році США очолював Трамп – повномасштабної війни не було б.
Ввечері генерал зустрівся у Києві з Головнокомандувачем Збройних сил України Олександром Сирським. Також згодом він здійснив візит до Зеленського, котрий раніше висловлював бажання відвідати з Келлогом лінію фронту.
Напередодні Келлог був з візитом у Польщі, після чого президент РП Анджей Дуда повідомив, що 24 лютого проведе засідання Ради національної безпеки, аби у ширшому колі політичних сил обговорити розмову зі спецпредставником США з питань України й Росії у контексті початку мирних переговорів
Зауважимо, що напередодні, 18 лютого, у Саудівській Аравії відбулись перемовини делегацій США та РФ щодо України, після яких Дональд Трамп виступив з низкою заяв.
- За даними ЗМІ, Росія висунула США список вимог щодо угоди про припинення війни в Україні та щодо перевантаження відносин між Москвою та Вашингтоном.
- Росія прагне затягнути війну та нав’язати Заходу свої умови мирного врегулювання. Про це свідчить документ, підготовлений для Кремля московським аналітичним центром, який тісно співпрацює з Федеральною службою безпеки.
- Очільник Кремля Володимир Путін провів спільну пресконференцію з самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком. Вони згадали, зокрема, й про Україну.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.