«Не існує демобілізації під час війни» – Зеленський
Джерело: інтерв’ю Володимира Зеленського для BMF TV та Le Monde
Президент України Володимир Зеленський прокоментував процес мобілізації в Україні зазначивши, що на період війни “демобілізації не існує”.
На думку президента, навколо мобілізації в Україні було чимало дезінформації. Він додав, що процес мобілізації був від початку війни і триває досі.
“Це іде пролонгація відповідного рішення в парламенті згідно з нашим законодавством”, – пояснив Зеленський.
Водночас президент зазначив, що процес мобілізації в Україні не є ідеальним, оскільки чинний закон про мобілізацію ухвалювався у мирний час.
“Коли ти перебуваєш у війні, ти приходиш до деяких деталей більш практичних”, – сказав він.
Президент нагадав, що на цей час українські депутати працюють над вдосконаленням закону і він вже ухвалений у першому читанні.
“Але є дебати у парламентарів, вони сперечаються про коли можна звільняти хлопців, коли ні, кого з них можна тощо. У звичайному законодавстві не існує демобілізації під час війни. На це ніхто не розраховував. Тому є різні питання: щодо ротації, відпусток”, – наголосив Зеленський.
Він додав, що військові хочуть відповіді що можна удосконалити в законі про мобілізацію, а законодавці хочуть побачити, які будуть наслідки для тих чи інших верств суспільства.
“Тому це питання виключно парламенту на сьогодні і їх дебатів, коли вони закінчаться в комітетах ВР, тоді будуть голосуватись, але всі ці дебати не зупиняли й не продовжували мобілізацію, вона йде своїм чином”, – наголосив президент.
- Міністр оборони Рустем Умєров розповів, що у законопроєкті “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби”, що має на меті регулювати мобілізацію, демобілізацію, відстрочку та соціальний захист, зазначено, що нині військовослужбовці зможуть отримати відпочинок чи часткове звільнення. Натомість про повну демобілізацію може мовитися виключно після закінчення війни.
Російські війська вдарили двома балістичними ракетами по портовій інфраструктурі Одеси. Внаслідок атаки є загиблий і поранені.
Після атаки українських безпілотників на російські аеропорти, яка викликала безсилу злобу російської влади та інфантильне здивування “простих росіян” “А нас-то за что?”, президент Росії знову заговорив про створення так званих “буферних зон”, які нібито мали б відгородити росіян від війни, яку вони самі почали, підтримують і яка повертається до них. А на ділі – допомогти Путіну захопити ще трохи українських територій у війні на виснаження.
В Орловській області Росії розбився військовий вертоліт Мі-8. Екіпаж загинув.
Російські окупанти розстріляли двох українських військових, які потрапили в полон на Донеччині.
Платформа пам’яті Меморіал презентувала спецпроєкт “Як звучить пам’ять”, що розповідає історії полеглих на війні музикантів і досліджує, як музика допомагає берегти і вшановувати пам’ять героїв.