«Не можна виключати» присутність британських військ в Україні, – Бен Воллес

Джерело: Sky News

Колишній міністр оборони Великої Британії Бен Воллес заявив, що “не можна виключати” введення британських військ в Україну.

В інтерв’ю Times Radio Воллес сказав, що “люди мають усвідомити, наскільки небезпечним є Володимир Путін”, а ще шість років його правління означають “більше небезпеки”.

Відповідаючи на запитання, чи можна розглядати присутність військ НАТО в Україні після того, як президент Франції Емманюель Макрон сказав, що “нічого не можна виключати”, Воллес відповів: 

“Ми повинні використовувати цю фразу: “ми не можемо цього виключати”. Зрештою, частиною стримування є неоднозначність… щоб супротивник здогадувався про те, як далеко ми зайдемо і що будемо робити. Це те, що Путін робить майстерно – він змушує всіх здогадуватися. Важливо, щоб ми ніколи не перекривали шляхи. Це не означає, що ми обов’язково це зробимо, але важливо, щоб люди здогадувалися”.

За його словами, збройні сили на Заході повинні бути “відповідними”. Воллес також порівняв Путіна з Адольфом Гітлером.

“Я думаю, що найкраще – переконатися, що він [Путін] усвідомлює, що ми вважаємо те, що він робить в Україні, дуже серйозним. Я думаю, що президент Путін – і ми щойно побачили це на фіктивних виборах – найближчий до Адольфа Гітлера в цьому поколінні”.

Нагадаємо, що 26 лютого президент Франції Емманюель Макрон заявив, що “не можна виключати відправлення західних військ в Україну”. Проте він зазнав негативної реакції багатьох західних союзників.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.