Не на часі: Канада не відправлятиме до України своїх військових інструкторів

Джерело: Reuters

Міністр оборони Канади Білл Блер повідомив, що Канада поки не відправлятиме до України своїх військових інструкторів. Він пояснив це тим, що у НАТО немає єдності у цьому питанні.

З такою заявою Блер виступив перед журналістами після участі у засіданні НАТО, де члени Альянсу вирішили взяти на себе більше зобов’язань щодо постачання Україні озброєння.

“Було обговорення місії НАТО щодо посилення підготовки. На цей час обставини не дозволяють, на мій погляд, відправляти канадських інструкторів в Україну”, – сказав він.

Глава міноборони Канади додав, що зараз існує “цілком зрозуміле занепокоєння щодо розширення навчальної місії в Україні”,

З 2015 року Канада підготувала понад 40 000 українських військових. Канадські інструктори проводили навчання у західній частині України.

Незадовго до повномасштабного вторгнення РФ, Канада вивезла інструкторів з України до Великої Британії та Польщі, де вони продовжили підготовку українських військових.

Зауважимо, що нещодавно глава британського урду Ріші Сунак також повідомив, що Велика Британія зараз не розглядає можливості відправити до України своїх військових інструкторів.

  • Франція продовжує тренувальну місію в Україні: кілька союзників отримали запрошення направити своїх військових у зону бойових дій для підготовки українських армійців. Список країн показує, як ініціатива розділяє західних прихильників.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте здійснить дводенний візит до Вашингтона, де зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом, держсекретарем Марко Рубіо, міністром оборони Пітом Гегсетом, та членами Конгресу. 

Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.

Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.