Непал вимагає від Росії повернути завербованих на війну проти України

Джерело: Нараян Пракаш Сауд в інтерв’ю Associated Press

25 січня Непал закликав Росію повернути сотні громадян, яких завербували для війни проти України, а також виплатити компенсації за загиблих, заявив головний дипломат країни.

За оцінками, російська армія залучила понад 200 громадян Непалу для війни проти України, і щонайменше 14 з них загинули там, заявив міністр закордонних справ Непалу Нараян Пракаш Сауд.

Ми закликали Росію негайно припинити вербування непальських громадян у свою армію, негайно повернути тих, хто вже служить, повернути тіла загиблих, а також лікувати та повернути тих, хто був поранений у боях, — наголосив Сауд.

За словами Сауда, Непал також вимагає від Росії грошової компенсації для сімей тих непальських громадян, які загинули під час бойових дій.

У розпорядженні російської влади перебувають тіла 12 непальців із 14, чия загибель в Україні була підтверджена.

Ще п’ять непальців, ймовірно, потрапили в український полон.

Російське законодавство дозволяє іноземцям вступати в її армію після підписання контракту з міноборони РФ. У вересні влада Куби заарештувала 17 осіб у зв’язку з мережею вербування громадян Куби для війни на стороні Росії проти України.

Ми чітко донесли до росіян, що нашим громадянам не дозволено найматися до армії [іншої держави] і що їх треба негайно відправити назад, — акцентував глава МЗС Непалу.

  • 5 січня Непал припинив видачу дозволів своїм громадянам на роботу в Росії та Україні до подальшого повідомлення після того, як щонайменше 10 непальських солдатів були вбиті під час служби в російській армії.
  • Росія намагається через оголошення в інтернеті набирати на війну проти України громадян Казахстану.
  • За даними Федерального міністерства внутрішніх справ ФРН, декілька десятків німецьких екстремістів направилися воювати в Україну, більшість – на боці Росії.
  • Поліція Непалу затримала десять осіб, які незаконно стягували великі суми грошей від безробітних молодих людей за туристичні візи. Надалі їх відправляли для незаконного вербування до ЗС РФ.

Внаслідок російської атаки по Куп’янському районі (Харківська область) поранено волонтера. Крім того, ЗС РФ атакували селище Чорне вчора, 24 лютого, близько 23:00.

25 лютого президент Володимир Зеленський повідомив, що втрати української армії з початку повномасштабної війни становлять 31 військовослужбовців.

Все більше німців вважають, що європейські країни мають постачити Україні більше озброєння та боєприпасів, свідчать результати опитування ZDF Politbarometer.

Наприкінці березня відбудеться наступне засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, але у новому форматі, повідомив заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба.

На форумі “Україна. Рік 2024” міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін повідомив, що Україна розробила та успішно випробувала далекобійну ракету власного виробництва, яка здатна уражати цілі на відстані 700 кілометрів.