Невідомі запустили ботнет на Facebook-сторінку Букв під дописами про Залужного та Сирського

Джерело: Букви

8 лютого Facebook-сторінку видання “Букви” атакували боти для накручування вподобайок під новинами про звільнення генерала Валерія Залужного з посади Головнокомандувача ЗСУ та призначення на його місце генерал-полковника Олександра Сирського.

Зокрема допис Букв з реакцією п’ятого президента України Петра Порошенка на звільнення Залужного зреагували понад 4000 користувачів. Більшість вподобайок зі смайлом, який сміється – понад 1,9 тисячі – залишили іноземні користувачі соцмережі, з практично пустим профілями.

Така ж ситуація з іншим дописом, про призначення Олександра Сирського на пост Головнокомандувача ЗСУ. Під ним – понад 1,3 тисячі вподобайок, більшість з яких – позитивні – і залишені вони тими ж пустими профілями іноземців.

На цю подію на своїй сторінці у Facebook відреагувала шеф-редакторка Букв Владіслава Чорна. Вона пояснила, як здійснюються такі атаки ботами, і що зробити це може будь-хто охочий:

Технічно це реалізовується через ботоферми. Якщо ви не маєте власної ботоферми (а це дуже затратна річ), є спеціалізовані сайти, де за певну суму можна замовити послуги ботів. Наприклад, “поставити злі смайли туди-то”, або “під цей допис лишити компліментарні коментарі” чи просто дати завдання підписатися на той чи інший акаунт. Тому, розумієте, зробити це може будь-хто, хто вміє користуватися гуглом і має зайвих грошей, вважаючи, що їх краще витратити не на допомогу ЗСУ, а ось так. З іншого боку, це багато говорить про пріоритети. Атакувати незалежне медіа, щоб виправдати сумнівне кадрове рішення звільнення бойового генерала Залужного, намагаючись його дискредитувати під час одного з найважчих періодів повномасштабної війни, не має нічого спільного з роботою на перемогу“.

Вона наголосила, що неможливо перекрити реакцію авдиторії видання ботофермами, особливо – в’єтнамськими. А самі дії свідчать про кризу жанру або кадрову кризу, оскільки подібні дії свідчать про цілковиту профнепридатність виконувачів.

Також додамо, що 80% авдиторії Букв з України й за добу вона не могла розширитись на таку кількість користувачів з В’єтнаму, які, судячи з реакцій під дописами, раптово почали схвалювати призначення на посаду Головнокомандувача ЗСУ Сирського та засуджувати Порошенка.

Додамо, що 8 лютого 2024 року президент України Володимир Зеленський звільнив Валерія Залежного з посади Головнокомандувача ЗСУ. На його місце призначили вже екскомандувача Сухопутними військами Олександра Сирського. Новина про зміну Головнокомандувача викликала здебільшого негативну реакцію у соцмережах.

Вночі 2 березня російські окупанти завдали ударів безпілотниками по місту Харків, внаслідок чого спалахнула пожежа.

Найбагатша людина Азії, індійський бізнесмен Мукеш Амбані, організовує вечірку на честь весілля його сина, на яку запрошено майже 1200 осіб.

Друга за величиною лісова пожежа в історії Техасу охопила понад 1,1 мільйона акрів та вбила тисячі великої рогатої худоби.

Україна може отримати перші снаряди протягом кількох тижнів в рамках чеської ініціативи із закупівлі 800 тисяч боєприпасів для України з-за меж ЄС, яку спільно фінансують різні держави.

Згідно з оцінками, опублікованими в The Lancet, більше мільярда людей у ​​всьому світі страждають від ожиріння.