«Пожили й досить»: реакція соцмереж на звільнення Залужного

Джерело: Букви

Сьогодні, 8 лютого, президент Володимир Зеленський відправив у відставку Валерія Залужного, який понад два роки обіймав посаду Головнокомандувача ЗСУ. Новим головкомом призначений Олександр Сирський. У мережі думки користувачів розділилися, проте більшість різко відреагувала на такі кадрові зміни.

Зокрема незадоволені користувачі почали публікувати тематичні меми.

Скриншот із соцмереж

Скриншот

Скриншот

Скриншот

Скриншот

Скриншот

Скриншот

Скриншот

Скриншот

Варто зауважити, що переважна більшість користувачів стала на захист Залужного.

Скриншот

Скриншот

Також користувачі висловили вдячність Валерію Залужному за понад два роки служби на посаді Головнокомандувача ЗСУ. Серед них, зокрема, громадський діяч за засновник благодійного фонду Сергій Притула.

Скриншот

Прокоментувала звільнення Залужного й народна обраниця від “Слуги народу” Мар’яна Безугла. Нагадаємо, що раніше вона закликала генерала піти у відставку.

Скриншот

Надвечір 8 лютого відбулася зустріч Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного та президента Володимира Зеленського. Генерал поінформував, що за результатами серйозної розмови сторони погодили необхідність зміни підходів та стратегії.

Залужний також висловив вдячність усім, хто поруч. Команді Генерального штабу, Міністерства оборони, Президенту України.

І додав, що пишається кожним та кожною в Збройних Силах України, які захищають майбутнє наших дітей. Усіма солдатами, сержантами та офіцерами.

Своєю чергою, президент наголосив, що за результатами зустрічі запропонував Валерію Федоровичу й надалі бути в команді.

Згодом стало відомо, що Валерій Залужний пішов з посади Головнокомандувача Збройних сил України. Його посаду обійме генерал-полковник Олександр Сирський.

  • Міський голова Києва Віталій Кличко прокоментував звільнення Валерія Залужного з посади Головнокомандувача ЗСУ й висловив сподівання, що влада аргументує суспільству такі зміни.
  • Глава Міноборони Рустем Умєров прокоментував зустріч президента Володимира Зеленського та Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. Міністр заявив, що повномасштабна війна “вимагає змін”.
  • П’ятий президент України та лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко на тлі новини про те, що Валерій Залужний пішов з посади Головнокомандувача ЗСУ подякував генералу за порятунок України у найважчі моменти.
  • Згідно з результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), Головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному українці довіряють більше, ніж президенту Володимиру Зеленському, а одночасно їм разом – 59% респондентів. Водночас Збройні сили зберігають найбільшу довіру українців – 96%.

Нові санкції США проти РФ спонукатимуть зниження продажів російської нафти в Індію, найбільшого покупця нафти РФ, і ускладнять зусилля індійських державних нафтопереробників щодо забезпечення річних угод стосовно постачань, повідомили три галузевих джерела. 

Росія практично повністю відрізана від даних західних метеосупутників, заявив 29 лютого глава “Росгидромета” Ігор Шумаков.

29 лютого президент Франції Емманюель Макрон наголосив, що його заява відносно можливості направлення військ європейських країн до України “ретельно продумана”.

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.

Спікер Майк Джонсон заявив, що конгресмени працюватимуть над врегулюванням безпеки кордону та уникненням “шатдауну” – часткової призупинки роботи урядових установ, що може настати у разі, якщо не затвердять бюджет.