Нічна атака на Одесу: кількість поранених зросла до 22

Джерело: пресслужба Національної поліції

Унаслідок нічної ракетної атаки на Одесу загинула одна людина, ще 22 цивільних дістали поранення, серед них – чотири дитини.

“У ніч з 22 на 23 липня російські війська здійснили чергову масовану атаку по території Одеси та області. Унаслідок ворожого обстрілу міста Одеса загинула 1 людина та 22 – поранено, з них – 4 дитини”, – йдеться в повідомленні.

За даними поліції, внаслідок ракетної атаки пошкоджень та руйнувань зазнали об’єкти цивільної інфраструктури, багатоповерхові та приватні житлові будинки, автомобілі громадян. У багатьох будинках пошкоджені фасади та дахи, вибиті вікна.

Фото: Нацполіція

Пошкоджень зазнала й одна з релігійних споруд у центрі Одеси, де спалахнула пожежа.

Працівники поліції спільно з представниками інших служб працюють на місцях подій.

Фото: Нацполіція

“Правоохоронці фіксують наслідки ворожої атаки, забезпечують охорону територій та пошкоджених будівель, забезпечують правопорядок, допомагають рятувальникам у ліквідації наслідків чергового злочину РФ та надають необхідну допомогу постраждалим громадянам”, – запевнили у відомстві.

Як повідомляли Букви, під час атаки окупанти застосували “Калібри”, “Онікси”, Х-22 та Іскандер-К, а також балістичні Іскандер-М.

Відомо, що внаслідок ракетної атаки зруйновано Спасо-Преображенський собор, який знаходиться в історичному центрі Одеси і перебуває під захистом ЮНЕСКО. Також серед пошкоджених внаслідок ворожої атаки обʼєктів – Будинок вчених та розташовані поруч будинки.

27 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна і США домовилися не враховувати вже надану допомогу у майбутній угоді про співпрацю щодо рідкісноземельних металів.

До кінця квітня 2025 року Чехія у межах своєї ініціативи спорядить Україні ще 400 тисяч великокаліберних боєприпасів, повідомила міністерка оборони Яна Чернохова.

27 квітня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Україна не повинна погоджуватися на пропозицію президента США Дональда Трампа поступитися територією в обмін на припинення вогню з Росією, оскільки це було б схоже на “капітуляцію”.

У Генштабі повідомили про завершення другого етапу проєкту з психологічної реабілітації та відновлення боєздатності військовослужбовців Сил оборони України за підтримки НАТО.

Російська пропаганда запустила масштабну кампанію дезінформації, поширюючи фейки про нібито “звірства ЗСУ” на території Курської області. Мета — мобілізувати населення РФ на підтримку війни та виправдати злочини проти людяності.