Нідерланди постачать Україні F-16 у наступному році

Джерело: Кайса Оллонгрен в етері MSNBC

Нідерланди планують розпочати постачання винищувачів F-16 Україні у 2024 році, заявила міністерка оборони королівства Кайса Оллонгрен.

Оллонгрен пояснила, що перед відправкою техніки необхідно провести навчання як пілотів, так і технічного персоналу ВСУ, водночас сказати точно, скільки їх підготовка триватиме, поки що складно.

Зауважується, що загалом для цього потрібно близько 6-8 місяців, однак, фактична тривалість “залежить від багатьох факторів”.

У серпні на базі в Дані навчання на F-16 почали вісім українських пілотів. Разом з ними прибули 65 військовослужбовців, яких навчатимуть технічному обслуговуванню та ремонту винищувачів.

30 серпня міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен повідомила, що її країна спільно Румунією домовились створити Центр тренування пілотів винищувачів F-16.

Очікується, що незабаром підготовку пілотів і техніків розпочнуть також і США.

Нідерланди та Данія стали першими країнами, котрі підтримали передачу Україні винищувачів F-16 після тренувань українських пілотів. Оллонгрен зауважила, що 42 винищувачі F-16, про які раніше говорив президент України Володимир Зеленський, — це всі літаки даного класу, які є на озброєні її країни. Нідерланди спрямують всі ці винищувачі на потреби України – “невелика частина з них піде на навчання, а решта – в ЗСУ”.

За даними синоптиків, в понеділок, 18 листопада, в низці областей України очікується мокрий сніг та пориви вітру до 20 м/с.

Кількість загиблих унаслідок ракетного удару по Сумах у неділю ввечері, 17 листопада, зросла до десяти, 52 особи зазнали поранень.

У ніч на 18 листопада російські війська здійснили повторний ракетний обстріл міста Суми. Ворог поцілив по критичній інфраструктурі, повідомили у Сумській ОВА.

У Польщі, на базі одного з навчально-тренувальних центрів Збройних сил країни, склала Військову присягу на вірність українському народові перша група добровольців “Українського легіону”.

Глава МЗС Польща Радослав Сікорський та президент Литви Ґітанас Науседа першими  з-поміж світових лідерів прокоментували та підтримали дозвіл США на використання зокрема далекобійних ракет ATACMS для ударів по території Росії.