Нідерланди та Франція вимагають ввести санкції щодо фінустанов, які допомагають армії РФ

Джерело: Reuters
За даними Reuters, Нідерланди та Франція вимагають, аби ЄС запроваджував санкції проти будь-яких фінустанов у світі, якщо вони допомагають російським військовим оплачувати товари чи технології для виробництва зброї.
Євросоюз прагне не допустити, аби Росія обходила раніше запроваджені санкції за повномасштабне вторгнення в Україну. Загалом запроваджене вже 13 пакетів санкцій, які, зокрема, містять заборону на продаж Росії певних товарів і технологій подвійного призначення, які мають як цивільне, так і військове застосування.
Пропозицію Франції та Нідерландів посли ЄС розглянуть вже сьогодні, 15 травня, у межах зустрічі для обговорення 14 пакета санкцій проти РФ.
За пропозицією двох країн, будь-кому в ЄС потрібно заборонити вести бізнес з будь-якою фінансовою установою світу, яку Євросоюз ідентифікує як таку, що прямо чи опосередковано допомагає російським військовим отримувати заборонені товари та технології подвійного призначення.
Така заборона може стати потужним стимулом для фінансових установ на Близькому Сході, у Туреччині чи навіть у Китаї не брати участі в угодах щодо постачання товарів подвійного призначення до Росії, які перебувають під санкціями ЄС, оскільки вони можуть втратити доступ до європейського бізнесу та фінансових ринків ЄС.
Офіційні особи ЄС зазначили, що Європейська комісія, найімовірніше, координуватиме будь-які такі санкції проти фінансових установ з США, що зробить цей інструмент ще потужнішим.
“Нідерланди та Франція пропонують запровадити правову основу… передбачаючи заборону на транзакції з фінансовими установами в Росії чи інших третіх країнах, якщо Рада визначила, що ці організації будуть залучені до транзакцій, які значно підтримують російську армію, сприяючи експорту в Росії товарів, необхідних для військових зусиль, таких як товари та технології подвійного призначення або товари, перелічені в додатках VII і XL Регламенту”, — мовиться у пропозиції, з якою ознайомилося Reuters.
Угорщина, яка має теплі стосунки з Росією, може виступити проти цієї пропозиції. Противником також може стати Німеччина, яка не хоче псувати відносини з Китаєм.
Минулого місяця Європейська комісія заявила, що є ознаки того, що Пекін постачає до Росії компоненти, які можна використовувати для виробництва зброї.
ЄС очікує, що 14-й пакет санкцій, який вимагає одностайності між усіма 27 урядами ЄС, буде готовий у червні.
- Після понад двох років з моменту російського вторгнення в Україну остаточно стало зрозуміло, що запроваджені Заходом санкції проти РФ не працюють так, як це планувалося. Причиною цьому стало те, що за останні три десятиліття змінилися економіки світу.
- Незабаром посли Європейського Союзу проведуть першу дискусію щодо запланованого 14-го пакету санкцій проти Росії через її повномасштабне вторгнення в Україну.
Кажани — маловивчені й водночас надзвичайно важливі для екосистеми тварини. Їх часто бояться, не розуміють, або просто не помічають. Але саме вони щоночі захищають нас від комах-шкідників та слугують біоіндикаторами змін у довкіллі. В Україні ці створіння дедалі частіше стають жертвами людської необізнаності, кліматичних змін та війни.
За оцінками аналітиків, в 2024 році спірні сірі зони на фронті становили від 500 метрів до двох кілометрів у глибину, утім, завдяки застосуванню дронів вони розширились до п’яти-семи кілометрів у деяких районах.
У Генштабі повідомили про завершення другого етапу проєкту з психологічної реабілітації та відновлення боєздатності військовослужбовців Сил оборони України за підтримки НАТО.
Підходячи до межі перших 100 днів другого президентського терміну, Трамп стикається зі зростаючим невдоволенням його амбітною та суперечливою політикою. Його рейтинг підтримки знижується, а основні ініціативи не знаходять схвалення більшості громадян. Багато хто також вважає, що адміністрація намагається уникнути виконання рішень федеральних судів.
Зусилля США щодо допомоги Україні в захисті від російських кібератак були різко згорнуті через масштабні зміни політики адміністрації Дональда Трампа. Це викликало занепокоєння щодо послаблення життєво важливого кіберзахисту України перед обличчям загроз з боку Кремля.