Нідерланди визнали депортацію кримських татар геноцидом

Джерело: пресслужба парламенту Нідерландів

Нижня палата парламенту Нідерландів 19 червня підтримала клопотання щодо визнання геноцидом депортації кримських татар у 1944 році Радянським Союзом.

Коментуючи рішення, глава МЗС Андрій Сибіга зазначив, що визнання цієї історичної несправедливості є критично важливим не лише для встановлення правди та справедливості, а й для запобігання подальшим злочинам проти людяності.

Я дякую Нідерландам за те, що вони стали сьомою країною за межами України, яка визнала цей злочин геноцидом, і закликаю всі інші країни зробити те саме, – зазначив міністр.

Раніше парламент Естонії визнав масову депортацію кримськотатарського народу з Криму в 1944 році, організовану радянською владою, геноцидом.

54 депутати подали відповідну заяву, а 83 члени парламенту підтримали її.

Естонія рішуче засудила знищення кримських татар і їхню депортацію, наголосивши, що Росія продовжує геноцидну політику СРСР.

Також Сейм (нижня палата парламенту) Польщі визнав  депортацію кримських татар з Криму у 1944 році та її наслідки актом геноциду.

12 липня відзначають Всесвітній день бортпровідника, День різноколірних очей, День паперового пакета та Всесвітній день шашлику. Християни сьогодні вшановують мучеників Прокла та Іларія.

Джерело: Укргідрометцентр За даними синоптиків у суботу, 12 липня, частину областей накриють опади. Короткочасні опади…

Уночі 12 липня російські окупаційні війська масовано вдарили по українських містах ракетами і безпілотниками.

Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.

Життя британських монархів – це не лише урочистості й титули, а й постійна загроза безпеці. У 1980–90-х роках члени королівської родини неодноразово ставали мішенню замахів, спроб викрадення та нападів божевільних. Цей тиск особливо гостро відчувала принцеса Діана – одна з найвідоміших і найбільш переслідуваних ЗМІ жінок свого часу.