Нігер повідомив, що РФ відправила до них своїх військових інструкторів та системи ППО
Джерело: Reuters з посиланням на державне телебачення Нігеру
До Республіки Нігер у західній Африці прибули військові інструктори та працівники міноборони РФ.
Про це повідомило державне телебачення Нігеру RTN 10 квітня. Це свідчить про те, що країна Африки намагається побудувати тісніші стосунки з Росією, як і її країни-сусіди, очолювані хунтою.
Вже 11 квітня телеканал показав кадри військового вантажного літака, з якого вивантажують спорядження. Поруч стоять люди в уніформі. Телеканал зазначив, що посилення з Росії прибуло після того, як хунта Нігеру та президент РФ Володимир Путін вирішили посилити співпрацю.
“Ми тут, щоб навчати нігерську армію… (і) розвивати військову співпрацю між Росією та Нігером”, — сказав чоловік у камуфляжній формі, який, за даними RTN, був одним із інструкторів РФ.
Під час виступу на камеру у російського інструктора більша частина обличчя була закрита..
RTN також повідомив, що Росія погодилася встановити протиповітряну систему в Нігері.
“Тепер наш повітряний простір буде краще захищений”, – сказав мовник.
Росія поки що ніяк не коментувала ситуацію.
Прибуття російських військових інструкторів відбулося після рішення Нігеру в середині березня скасувати військову угоду зі Сполученими Штатами, яка дозволяла персоналу Пентагону – близько 1000 військових США – діяти на своїй території з двох баз, зокрема на базі дронів, на будівництво якої США виділили понад 100 мільйонів доларів.
Незадовго до того, як було розірвано угоду з Пентагоном, офіційні особи США висловили занепокоєння через зближення Нігеру та Росії.
З 2020 року серія військових переворотів у Нігері та сусідніх Малі та Буркіна-Фасо відбулася за подібною ідеєю та змінила міжнародні зусилля з приборкання десятирічної боротьби з ісламістськими повстанцями, пов’язаними з Аль-Каїдою та Ісламською державою.
Три хунти припинили військові угоди з давніми союзниками, включаючи Францію, налагодили тісніші зв’язки з Росією та створили власну угоду про співпрацю, відому як Альянс держав Сахелю (AES).
Насильство в регіоні загострилося після переворотів. За даними американської групи моніторингу кризових ситуацій ACLED, яка посилається на звіти про понад 8000 убитих лише в Буркіна-Фасо минулого року, у 2023 році кількість смертельних випадків у центральній частині Сахеля зросла на 38% порівняно з попереднім роком.
Нестабільність спричинила тривалу гуманітарну кризу в регіоні, що межує з пустелею Сахара, і без того є одним із найбідніших у світі.
- За інформацією української розвідки, Росія формує загони так званих “військових інструкторів” для подальшого відрядження їх на територію країн Африки.
- У Центрі національного спротиву повідомили, що росіяни готують експедицію в Африку для пошуку найманців для повномасштабної війни проти України.
Член Комітету Верховної Ради з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин Максим Ткаченко заявив, що близько 150 тисяч внутрішньо переміщених осіб повернулися на тимчасово окуповані території, зокрема, лише до 70 тисяч — у тимчасово окупований Маріуполь.
24 листопада Міністерство оборони Литви повідомило про передачу Україні нової партії військової допомоги.
Чехія не планує продовжувати виключення ЄС, котре дозволяє імпортувати дизельне пальне та інші нафтопродукти РФ, повідомило Міністерство промисловості та торгівлі.
Російська економіка перебуває у глибокій кризі через політику Кремля, спрямовану на підтримку війни проти України. У Білому домі заявили, що перспективи Росії залишаються похмурими, адже глава РФ Володимир Путін підриває економіку, нарощуючи бюджетні витрати на війну до рекордних показників пострадянської історії.
Джерело: Eurogamer Оглядач ігрового порталу Eurogamer Брендан Колдвелл заявив, що українська гра “S.T.A.L.K.E.R. 2” демонструє…