Нігер повідомив, що РФ відправила до них своїх військових інструкторів та системи ППО
Джерело: Reuters з посиланням на державне телебачення Нігеру
До Республіки Нігер у західній Африці прибули військові інструктори та працівники міноборони РФ.
Про це повідомило державне телебачення Нігеру RTN 10 квітня. Це свідчить про те, що країна Африки намагається побудувати тісніші стосунки з Росією, як і її країни-сусіди, очолювані хунтою.
Вже 11 квітня телеканал показав кадри військового вантажного літака, з якого вивантажують спорядження. Поруч стоять люди в уніформі. Телеканал зазначив, що посилення з Росії прибуло після того, як хунта Нігеру та президент РФ Володимир Путін вирішили посилити співпрацю.
“Ми тут, щоб навчати нігерську армію… (і) розвивати військову співпрацю між Росією та Нігером”, — сказав чоловік у камуфляжній формі, який, за даними RTN, був одним із інструкторів РФ.
Під час виступу на камеру у російського інструктора більша частина обличчя була закрита..
RTN також повідомив, що Росія погодилася встановити протиповітряну систему в Нігері.
“Тепер наш повітряний простір буде краще захищений”, – сказав мовник.
Росія поки що ніяк не коментувала ситуацію.
Прибуття російських військових інструкторів відбулося після рішення Нігеру в середині березня скасувати військову угоду зі Сполученими Штатами, яка дозволяла персоналу Пентагону – близько 1000 військових США – діяти на своїй території з двох баз, зокрема на базі дронів, на будівництво якої США виділили понад 100 мільйонів доларів.
Незадовго до того, як було розірвано угоду з Пентагоном, офіційні особи США висловили занепокоєння через зближення Нігеру та Росії.
З 2020 року серія військових переворотів у Нігері та сусідніх Малі та Буркіна-Фасо відбулася за подібною ідеєю та змінила міжнародні зусилля з приборкання десятирічної боротьби з ісламістськими повстанцями, пов’язаними з Аль-Каїдою та Ісламською державою.
Три хунти припинили військові угоди з давніми союзниками, включаючи Францію, налагодили тісніші зв’язки з Росією та створили власну угоду про співпрацю, відому як Альянс держав Сахелю (AES).
Насильство в регіоні загострилося після переворотів. За даними американської групи моніторингу кризових ситуацій ACLED, яка посилається на звіти про понад 8000 убитих лише в Буркіна-Фасо минулого року, у 2023 році кількість смертельних випадків у центральній частині Сахеля зросла на 38% порівняно з попереднім роком.
Нестабільність спричинила тривалу гуманітарну кризу в регіоні, що межує з пустелею Сахара, і без того є одним із найбідніших у світі.
- За інформацією української розвідки, Росія формує загони так званих “військових інструкторів” для подальшого відрядження їх на територію країн Африки.
- У Центрі національного спротиву повідомили, що росіяни готують експедицію в Африку для пошуку найманців для повномасштабної війни проти України.
Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо вважає, що заяви американського президента Дональда Трампа про приєднання Канади до США реальні, оскільки він зацікавлений у багатих природних ресурсах країни.
Триває 1081-ша доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 847 тисяч осіб.
8 лютого відзначають Всесвітній день кіно та День опери. Християни сьогодні вшановують великомученика Теодора Стратилата.
За даними синоптиків у суботу, 8 лютого, фактично по всій території України сухо і морозно.
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі висловив сумнів щодо можливості досягнення припинення вогню у російсько-українській війні найближчим часом.