Німеччина і США «тиснутимуть на Зеленського, щоб він йшов на переговори з РФ» – Bild

Джерело: The Telegraph

У п’ятницю, 24 листопада, німецькі ЗМІ повідомляють, що Німеччина та США чинитимуть тиск на Україну, щоб змусити її вести переговори з Росією.

Німецький таблоїд Bild, посилаючись на джерела в німецькому уряді, повідомив про те, що він назвав “секретним” німецько-американським планом змусити Україну розпочати мирні переговори.

Згідно з планом, США і Німеччина постачатимуть Україні достатню кількість зброї та бронетехніки, щоб утримати нинішню лінію фронту, але недостатньо, щоб відвоювати окуповані території.

За даними ЗМІ, вони сподіваються підштовхнути президента України Володимира Зеленського до столу переговорів із президентом Росії Володимиром Путіним.

“Зеленський повинен усвідомити, що так далі тривати не може. Він має за власним бажанням повернутися обличчям до своєї нації та пояснити, що є необхідність вести переговори”, — сказало виданню Bild джерело в уряді Німеччини.

Ці джерела також повідомили, що Білий дім поділяє точку зору Німеччини щодо необхідності перенесення акценту з поставок зброї на переговори.

Станом на п’ятницю ввечері Білий дім не відповів на повідомлення. 

Європейська Комісія допоможе Україні профінансувати закупівлю газу, зокрема через Ukraine Facility спільно з партнерами-виконавцями, що дозволить збільшити запаси газу для забезпечення безпеки постачання.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 лютого. Від початку цієї доби відбулося 92 бойових зіткнення.

Президента Володимира Зеленського закликали розблокувати кошти місцевого самоврядування для підтримки Сил оборони. На підписання відповідної петиції залишилося п’ять днів.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Україна “можливо” зможе повернути частину окупованих Росією територій, однак це буде “непросте завдання”.

Глава РФ Володимир Путін 24 лютого скликав нараду щодо розвитку галузі рідкісноземельних металів в РФ, заявивши, що рідкісноземельні метали є критично важливими для мікроелектроніки, енергетики, цифрової економіки, та цивільного та оборонного секторів Росії.