Німеччина і США «тиснутимуть на Зеленського, щоб він йшов на переговори з РФ» – Bild

Джерело: The Telegraph

У п’ятницю, 24 листопада, німецькі ЗМІ повідомляють, що Німеччина та США чинитимуть тиск на Україну, щоб змусити її вести переговори з Росією.

Німецький таблоїд Bild, посилаючись на джерела в німецькому уряді, повідомив про те, що він назвав “секретним” німецько-американським планом змусити Україну розпочати мирні переговори.

Згідно з планом, США і Німеччина постачатимуть Україні достатню кількість зброї та бронетехніки, щоб утримати нинішню лінію фронту, але недостатньо, щоб відвоювати окуповані території.

За даними ЗМІ, вони сподіваються підштовхнути президента України Володимира Зеленського до столу переговорів із президентом Росії Володимиром Путіним.

“Зеленський повинен усвідомити, що так далі тривати не може. Він має за власним бажанням повернутися обличчям до своєї нації та пояснити, що є необхідність вести переговори”, — сказало виданню Bild джерело в уряді Німеччини.

Ці джерела також повідомили, що Білий дім поділяє точку зору Німеччини щодо необхідності перенесення акценту з поставок зброї на переговори.

Станом на п’ятницю ввечері Білий дім не відповів на повідомлення. 

Німеччина схвалила значні обсяги продажу зброї для Туреччини, що знаменує зміну в тенденціях відносин між двома країнами після кількох років “холодної” співпраці.

Міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс здійснив неанонсований візит до України, відвідавши Харків у неділю, 6 жовтня. Місто, яке регулярно зазнає обстрілів з боку Росії, стало ключовою частиною його поїздки.

У понеділок, 7 жовтня, в Україні не очікуються стабілізаційні відключення світла. Проте українців закликають обмежити використання потужних електроприладів.

Сьогодні, 6 жовтня, російські військові завдали удару по Костянтинівці на Донеччині, скинувши три керовані авіабомби. Внаслідок атаки загинула одна людина, ще двоє зазнали поранення.

З 2017 року Володимир Путін намагався вплинути на Дональда Трампа, тодішнього президента США, формуючи в нього негативне ставлення до України. The New York Times стверджує це на основі даних, отриманих від колишніх американських високопосадовців.