Німеччина може припинити передачу важкої техніки на потреби ЗСУ – Bild
Джерело: Bild
Німеччина планує припинити постачання важкої військової техніки для Збройних сил України, повідомляють ЗМІ.
Згідно з інформацією, на складах у Німеччині залишається близько 300 танків Leopard 2, а також бронетранспортери, бойові машини піхоти та гаубиці, кількість яких не розголошується.
Однак зазначається, що Україна отримає лише ті обсяги техніки, які вже були анонсовані раніше, включаючи 18 одиниць танків Leopard 2. Нові постачання на сьогодні не плануються.
Крім цього, джерела стверджують, що в німецькому уряді сумніваються у можливості України найближчим часом організувати новий наступ для звільнення окупованих територій.
15 вересня канцлер Німеччини Олаф Шольц заявляв, що не має наміру розглядати питання про надання Силам оборони далекобійних ракет Taurus. Шольц озвучує відмову щодо передачі цих ракет час від часу.
Проте 11 жовтня Шольц заявив, що до кінця 2024 року Україні нададуть новий пакет військової допомоги на суму 1,4 млрд євро. Допомога охоплює ППО (IRIS-T), САУ Gepard, гаубиці, артилерійські установки, броньовані автомобілі, бойові дрони, радари та боєприпаси.
Наступного року військова підтримка продовжиться. До бюджету Німеччини включили 4 млрд євро, але про те, що саме передаватимуть не йшлося. Зокрема через те, що зміст пакета допомоги коригується відповідно до поточних потреб.
- Німеччина передала Україні нові системи протиповітряної оборони IRIS-T, зокрема комплекси середньої дальності (SLM) та малої дальності (SLS). Керівник спеціального штабу з питань України у Міноборони Німеччини Крістіан Фройдінг сказав, що минулого тижня доставлено батарею IRIS-T SLM разом із двома пусковими установками IRIS-T SLS.
- Бундестаг ФРН 26 вересня погодився збільшити фінансування військової підтримки України приблизно на 400 мільйонів євро.
- Уряд Німеччини надав Силам оборони новий пакет військової допомоги. Серед іншого, Україна отримає танки Leopard, всюдиходи Bandvagn та дрони Vector.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.
Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.