Німеччина може припинити передачу важкої техніки на потреби ЗСУ – Bild
Джерело: Bild
Німеччина планує припинити постачання важкої військової техніки для Збройних сил України, повідомляють ЗМІ.
Згідно з інформацією, на складах у Німеччині залишається близько 300 танків Leopard 2, а також бронетранспортери, бойові машини піхоти та гаубиці, кількість яких не розголошується.
Однак зазначається, що Україна отримає лише ті обсяги техніки, які вже були анонсовані раніше, включаючи 18 одиниць танків Leopard 2. Нові постачання на сьогодні не плануються.
Крім цього, джерела стверджують, що в німецькому уряді сумніваються у можливості України найближчим часом організувати новий наступ для звільнення окупованих територій.
15 вересня канцлер Німеччини Олаф Шольц заявляв, що не має наміру розглядати питання про надання Силам оборони далекобійних ракет Taurus. Шольц озвучує відмову щодо передачі цих ракет час від часу.
Проте 11 жовтня Шольц заявив, що до кінця 2024 року Україні нададуть новий пакет військової допомоги на суму 1,4 млрд євро. Допомога охоплює ППО (IRIS-T), САУ Gepard, гаубиці, артилерійські установки, броньовані автомобілі, бойові дрони, радари та боєприпаси.
Наступного року військова підтримка продовжиться. До бюджету Німеччини включили 4 млрд євро, але про те, що саме передаватимуть не йшлося. Зокрема через те, що зміст пакета допомоги коригується відповідно до поточних потреб.
- Німеччина передала Україні нові системи протиповітряної оборони IRIS-T, зокрема комплекси середньої дальності (SLM) та малої дальності (SLS). Керівник спеціального штабу з питань України у Міноборони Німеччини Крістіан Фройдінг сказав, що минулого тижня доставлено батарею IRIS-T SLM разом із двома пусковими установками IRIS-T SLS.
- Бундестаг ФРН 26 вересня погодився збільшити фінансування військової підтримки України приблизно на 400 мільйонів євро.
- Уряд Німеччини надав Силам оборони новий пакет військової допомоги. Серед іншого, Україна отримає танки Leopard, всюдиходи Bandvagn та дрони Vector.
Народна депутатка Ніна Южаніна висловила критику проєкту Державного бюджету на 2025 рік, називаючи його несправедливим через суттєве збільшення видатків на утримання фінансових та контролюючих державних інституцій.
Агенція оборонних закупівель Міноборони та Агенція оборонних матеріалів Норвегії (NDMA) домовилися про посилення нинішньої співпраці у сфері закупівель озброєння.
Україна протягом кількох місяців може створити елементарну ядерну бомбу, якщо Дональд Трамп після вступу на посаду президента США зупинить військову допомогу Києву, свідчить документ, підготовлений для українського Міноборони. Автором доповіді The Times називає завідувача відділу Національного інституту стратегічних досліджень Олексія Іжака.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 13 листопада. З початку доби відбулося 151 бойове зіткнення.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп оголосив про намір призначити на посаду голови Держдепартаменту сенатора від Флориди Марко Рубіо.