Німеччина надасть НАТО 35 000 армійців у високій боєготовності

Джерело: Deutsche Welle

З 2025 року Німеччина триматиме 35 тисяч військовослужбовців у стані підвищеної чи високої бойової готовності для реалізації нової стратегії стримування та оборони НАТО, заявив міністр оборони ФРН Борис Пісторіус у кулуарах зустрічі НАТО у Брюсселі.

Пісторіус зазначив, що мовиться про підтримку планів регіональної оборони конкретними силами. Крім забезпечення військовослужбовцями, Німеччина має намір надати до 200 літаків, фрегатів, корветів та багато іншого.

Війська можуть бути надані на запит головнокомандувача Об’єднаних сил НАТО в Європі з 2025 року.

Зауважимо, нова оборонна модель НАТО, ухвалена на тлі повномасштабного російського вторгнення в Україну, передбачає підтримку 300 тисяч військових у стані високої готовності для можливих місій НАТО в майбутньому.

Нагадаємо, у 2024 році НАТО планує залучили на військові навчання понад 40 тисяч військовослужбовців. Спільні тренування стануть найбільшими з часів Холодної війни.

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого пошкоджено 11 приватних будинків.

Представники України та Норвегії завершили роботу над текстом угоди про гарантії безпеки. Сторони планують підписати документ “за першої можливості”, запевни президент Володимир Зеленський.

Очільник Харкова Ігор Терехов повідомив, що у місті мають намір збудувати безпечне підземне містечко за 225 мільйонів євро.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц виключив можливість появи в Європейського Союзу власного ядерного озброєння. Раніше про необхідність обговорення цього питання заявляли глава Франції Емманюель Макрон та президент Польщі Анджей Дуда.

У Генеральному штабі ЗСУ надали оперативну інформацію станом на 22.30 23 травня щодо російського вторгнення. Сили оборони продовжують рішуче протидіяти спробам противника просунутися в глибину території України, спрямовують зусилля на зрив виконання росіянами загарбницьких планів.