Німеччина підняла у повітря свій літак для перехоплення російського Іл-20
Джерело: Люфтваффе/X
26 лютого Повітряні Сили Німеччини підняли у повітря винищувач Eurofighter з метою перехоплення російського військового літака Іл-20М у районі Фінляндії.
Зазначається, що у Лааге спрацювала тривога.
Літак РФ Іл-20М без плану польоту був виявлений на південний схід від Гельсінкі нашими Eurofighters. Місію було завершено після візуального контакту без подальших інцидентів, – зазначили у повідомленні.
Gestern wurde unsere #Alarmrotte in Laage aktiviert. Ein 🇷🇺 Luftfahrzeug – IL-20M (COOT-A) – ohne Flugplan wurde südöstlich von Helsinki durch unsere #Eurofighter identifiziert. Ohne weitere Vorkommnisse wurde der Einsatz nach Sichtkontakt beendet.#WeAreNATO pic.twitter.com/4Vca8HK30L
— Team Luftwaffe (@Team_Luftwaffe) February 27, 2024
Зауважимо, Франція також цього тижня підняла у повітря винищувачі Mirage для перехоплення російського літака Іл-20 біля узбережжя. У відомстві заявили, що зліт здійснили для перехоплення розвідувального літака РФ. Подія сталася поблизу узбережжя Естонії.
Влітку два нідерландських F-16 підняли на перехоплення двох російських бомбардувальників, що летіли в бік повітряного простору Нідерландів. Того ж дня Повітряні сили Великої Британії також підняли винищувачі Typhoon для перехоплення двох російських протичовнових бомбардувальників Ту-142 у міжнародному повітряному просторі на північ від Шотландії.
Загалом, у 2023 році повітряні сили НАТО по всій Європі понад 300 разів підіймалися на перехоплення російських військових літаків, які наближалися до повітряного простору Альянсу, водночас більшість перехоплень відбувалися над Балтійським морем.
Раніше в МЗС РФ заявили, що найбільші військові навчання НАТО Steadfast Defender, які розпочнуться найближчим часом й триватимуть кілька місяців, можуть спровокувати “військові інциденти”.
- 17 січня голова Військового комітету НАТО Роберт Бауер зазначив, що Альянс потребує “трансформації” й додав, що НАТО підтримуватиме Україну.
- Прямий збройний конфлікт НАТО з Росією ближче, ніж багато хто думає, попереджає експерт з ракетних технологій та науковий співробітник докторантури університету в Осло Фабіан Гоффман.
- Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість –десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.
- У НАТО попередили, що занадто велика бюрократична тяганина заважає переміщенню військ у Європі, проблема, яка може спричинити серйозні затримки, якщо розпочнеться війна з Росією.
- НАТО розпочинає найбільші військові навчання з часів Холодної війни, репетируючи, як американські війська можуть посилити європейських союзників у країнах, що межують з Росією, та на східному фланзі альянсу, якщо розгориться конфлікт із “майже рівним” противником.
- 30 січня Німеччина, Нідерланди та Польща підписали угоду, спрямовану на скорочення бюрократії, яка перешкоджає швидкому переміщенню військ і озброєння вздовж одного з головних коридорів, що ведуть від Північного моря до східного флангу НАТО.
Завдяки спільним зусиллям державних органів, волонтерів та міжнародних партнерів вдалося повернути ще 17 громадян України з тимчасово окупованих територій.
У районі Куп’янська військовослужбовці Десантно-штурмових військ захопили в полон громадянина Італії, який брав участь у бойових діях на стороні Росії. Він вступив до лав армії добровільно.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 10 січня. З початку доби відбулося 198 бойових зіткнень.
У 2022 році Медійна ініціатива за права людини (МІПЛ) створила департамент документування міжнародних злочинів, який фіксує випадки насильницьких зникнень, катувань і інших злочинів Росії проти українців. Зафіксовано 1887 викрадених осіб, але ця цифра постійно змінюється.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп на кілька місяців відтермінував виконання своєї передвиборчої обіцянки завершити війну РФ проти України за “24 години”. Цю зміну європейські партнери розцінили як сигнал про те, що його адміністрація не планує негайно припиняти підтримку Києва.