Німеччина планує підготувати ще більше українських армійців у 2025 році

Джерело: Reuters

Вже з наступного року Німеччина має намір забезпечити базову підготовку для ще більшої кількості українських військовослужбовців, якщо Київ перенесе частину подальшого військового вишколу в Україну, повідомив генерал армії ФРН Андреас Марлоу.

Ми отримали більше запитів на навчання, оскільки Україна продовжує мобілізацію, зокрема на базову підготовку, яка в основному проводиться Великою Британією, — зазначив генерал-лейтенант Андреас Марлоу.

Він зауважив, що Київ прагне проводити більшу частину підготовки самостійно, аби спростити логістику і дозволити військам передислоковуватися на поле бою в найкоротші терміни. Окрім Великої Британії, підготовку українських військових здійснюють також Іспанія та Польща.

Тоді як у Німеччині інструктори з 14 країн навчають українських військових управлінню танками або системами протиповітряної оборони, зокрема Patriot і IRIS-T. Окрім цього, тут навчають снайперів, інженерів, парамедиків, операторів дронів й ІТ-фахівців.

І попри те, що Марлоу не очікує, що спеціалізована підготовка повністю перейде на територію України, через необхідність зброї та специфічної інфраструктури, все ж, на його думку, це дозволило б швидше розгортати війська та полегшити викладання оперативної доктрини українськими інструкторами.

Київ мав би готові до застосування війська набагато швидше, ніж якби вони проходили навчання в Німеччині чи Іспанії, – додав він.

Зауважимо, нещодавно міністр оборони Фінляндії Антті Хаккянен повідомив, що військові інструктори країни вже підготували тисячі українських армійців до повної бойової готовності, зокрема на території Фінляндії.

Загалом іноземні інструктори у межах місії EUMAM та Interflex вже підготували 52 тисячі українських військовослужбовців, що еквівалентно 15 бригадам. До кінця літа планується здійснити навчання 60 тисяч армійців.

Раніше ми повідомляли, що станом на початок березня майже 10 000 військових пройшли підготовку у Франції з початку повномасштабного вторгнення РФ. Окрім постачання зброї та військової техніки, “Франція підтримує Київ через навчання українських військових для підвищення навичок відповідно до потреб, щоб вони могли продовжувати захищати свою територію”.

Довідка. Нині 24 країни ЄС та Норвегія беруть участь у підготовці українських військових в межах EUMAM Ukraine. Це найбільша місія за всю історію ЄС, завдяки якій забезпечено підготовку понад 32 тисяч українських військовослужбовців за різними напрямами.

Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова до укладення мирної угоди, і тепер, за його словами, черга за Україною.

Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.

Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.

З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.