Німеччина скерувала €465 тисяч на зведення тунелів для захисту жаб

Джерело: Spiegel

Влада Гамбурга виділила майже 500 тисяч євро на зведення чотирьох бетонних тунелів для жаб на тлі скорочення популяції.

Раніше влада встановила спеціальні бар’єри, що не давали змоги жабам потрапити під колеса автомобілів. Одначе, запобіжних заходів виявилося недостатньо.

Природоохоронна асоціація Nabu підрахувала кількість звичайних жаб у період з 2018 по 2021 рік і виявила, що популяція впала з 1002 до 616 тварин. Ще гірше справи були зі ставковими тритонами, популяція яких скоротилася з десяти до однієї тварини.

Натомість платники податків висловили стурбованість витратою бюджетних коштів на такі тунелі. Проти рішення виступили також представники Вільної демократичної партії.

Зауважимо, згідно зі звітом про стан навколишнього середовища органу з управління та збереження вологих тропіків Квінсленда, через зміну клімату у вологих тропіках австралійського штату кількість видів, яким загрожує зникнення, зросла на 25% за три роки.

За словами вчених, звіт містить “похмурі, але прагматичні” попередження про погіршення здоров’я деяких видів, у тому числі кільчастого опосума.

Зокрема, екологи встановили низку додаткових видів, включаючи ендемічних тропічних лісових жаб, кільчастих опосумів, високогірних птахів і миртові рослини, які вважалися безпечними на момент внесення до списку всесвітньої спадщини, а “тепер зіштовхуються зі значними проблемами через загрози, які постійно зростають”.

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого двоє осіб зазнали поранень.

29 лютого у 6-поверховій будівлі Бангладешу з ресторанами та магазинами виникла пожежа, внаслідок якої загинуло 45 осіб, та ще десятки зазнали поранень.

За даними ЗМІ Головнокомандувач ЗС Великої Британії адмірал Ентоні Радакін таємно допоміг українським військовим атакувати російські кораблі.

У Росії заявили про намір збільшити виробництво літаків дальнього радіолокаційного виявлення А-50. Водночас аналітики ISW сумніваються у таких можливостях РФ.

В Україні триває 737-ма доба повномасштабного вторгнення військ РФ. За цей час українські захисники вбили та поранили понад 414 тисяч окупантів.