Німеччина скерувала €465 тисяч на зведення тунелів для захисту жаб

Джерело: Spiegel

Влада Гамбурга виділила майже 500 тисяч євро на зведення чотирьох бетонних тунелів для жаб на тлі скорочення популяції.

Раніше влада встановила спеціальні бар’єри, що не давали змоги жабам потрапити під колеса автомобілів. Одначе, запобіжних заходів виявилося недостатньо.

Природоохоронна асоціація Nabu підрахувала кількість звичайних жаб у період з 2018 по 2021 рік і виявила, що популяція впала з 1002 до 616 тварин. Ще гірше справи були зі ставковими тритонами, популяція яких скоротилася з десяти до однієї тварини.

Натомість платники податків висловили стурбованість витратою бюджетних коштів на такі тунелі. Проти рішення виступили також представники Вільної демократичної партії.

Зауважимо, згідно зі звітом про стан навколишнього середовища органу з управління та збереження вологих тропіків Квінсленда, через зміну клімату у вологих тропіках австралійського штату кількість видів, яким загрожує зникнення, зросла на 25% за три роки.

За словами вчених, звіт містить “похмурі, але прагматичні” попередження про погіршення здоров’я деяких видів, у тому числі кільчастого опосума.

Зокрема, екологи встановили низку додаткових видів, включаючи ендемічних тропічних лісових жаб, кільчастих опосумів, високогірних птахів і миртові рослини, які вважалися безпечними на момент внесення до списку всесвітньої спадщини, а “тепер зіштовхуються зі значними проблемами через загрози, які постійно зростають”.

15 січня президент Польщі Анджей Дуда запропонував главі Української держави Володимиру Зеленському залучити польського представника до можливих переговорів із Росією. 

На вулицях столиці нарахували понад тисячу покинутих авто, переважно пошкоджених російськими обстрілами. Саме ці транспортні засоби влада міста планує почати прибирати з 16 січня.

Австралія заявила, що вдасться до “найжорсткіших дій”, якщо Росія завдасть шкоди полоненому австралійцю, котрий воював на боці України. Реакція уряду з’явилася після повідомлень про можливу загибель іноземного добровольця.

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн здобула престижну міжнародну премію імені Карла Великого за 2025 рік як “сильний голос Європи у світі”.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 15 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 118 бойових зіткнень.