Німеччина скорочує фінансову підтримку Грузії

Джерело: DW

Німеччина призупинила фінансування проєктів розвитку у Грузії на 232 мільйони євро через плани країни припинити переговори щодо вступу до ЄС.

Проєкти розвитку на загальну суму 232 мільйони євро були призупинені через плани Грузії “заморозити” переговори про вступ до ЄС, пояснили у Міністерстві закордонних справ Німеччини. Метою співпраці була підтримка Грузії на шляху до євроінтеграції, проте через політику партії “Грузинська мрія” це стало неможливим.

Також 31 грудня стало відомо, що Німеччина запровадила заборону на в’їзд для дев’ятьох громадян Грузії, відповідальних за насильство над мирними демонстрантами.

Сьогодні Німеччина запровадила заборону на в’їзд дев’яти особам, котрі несуть основну відповідальність за насильство проти мирних демонстрантів та представників опозиції у Грузії. Право на мирний протест є одним із головних прав людини, і ми зобов’язані захищати його. Ситуація в Грузії залишається тривожною, – заявила пресслужба МЗС ФРН.

Протягом кількох минулих тижнів тисячі громадян Грузії виходять на демонстрації з закликами повернутися до проєвропейського курсу та повторно провести парламентські вибори, котрі відбулися у жовтні. Під час цих виборів перемогу оголосили за проросійською партією “Грузинська мрія”.

Довідка. Наприкінці листопада прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе повідомив, що країна відмовляється від шляху до ЄС на найближчі чотири роки та від усіх бюджетних грантів Євросоюзу.

Це викликало масові обурення та протести у Грузії. Незгодна з позицією уряду і президентка Грузії Саломе Зурабішвілі. Рішення Кобахідзе вона порівняла з “конституційним переворотом” та підтримала протести громадян.

Грузини вже кілька днів поспіль щовечора виходять з протестами до парламенту Грузії. Силовики, своєю чергою, роблять усе, щоб розігнати мітингарів, застосовуючи спецзасоби – водомети, перцевий газ, зафіксовано також побиття та затримання демонстрантів.

Такі силові розгони вже викликали осуд з боку Європи та США.

Натомість уряд Грузії звинувачує у протестах “п’яту колону”, європейських політиків, “місцеву агентуру” і наголошує, що недопустить “повторення українського Майдану у Грузії”.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.