Німеччина та Чехія закликали ЄС повністю відмовитися від російських енергоносіїв

Джерело: Reuters

Німеччина та Чехія підштовхують Європейський Союз до переговорів, аби відмовитися від решти джерел енергії, які Європа імпортує з Росії, повідомили дипломати.

Німеччина, найбільший економічний і газовий ринок Європи спільно з Чехією проситимуть Брюссель розпочати регулярні переговори на високому рівні – можливо, між міністрами енергетики країн – про те, як повністю припинити імпорт російських енергоносіїв.

Відповідний лист міністр економіки ФРН Роберт Габек та міністр торгівлі Чехії Йозеф Сікела направили до уряду Бельгії напередодні зустрічі міністрів енергетики країн ЄС, запланованої на 30 травня. Бельгія головує в ЄС у першій половині 2024 року.

Міністри закликали Єврокомісію створити робочу групу, яка б підготувала пропозиції про те, як повністю припинити постачання до Європи з Росії трубопровідного та зрідженого природного газу (ЗПГ), нафти та пального для АЕС.

Москва скоротила експорт газу в Європу після вторгнення в Україну в 2022 році, а підводний вибух перекрив газопровід “Північний потік” від колишнього головного постачальника газу Росії до Німеччини.

ЄС швидко замінив російське паливо відновлюваною енергією та закуповував газу від інших постачальників. Однак, минулого року блок все ще отримував 15% газу з Росії.

Згідно з даними аналітичної компанії Kpler, минулого року Росія відправила понад 15,6 мільйона тонн російського зрідженого природного газу в порти ЄС, що на 37,7% більше, ніж у 2021 році, за рік до вторгнення Росії в Україну.

Минулого тижня в ЄС набули чинності правила, які дозволяють країнам окремо вводити заборону на постачання російського ЗПГ. Проте низка країн вказала на неефективність заходу, оскільки заборона, запроваджена в одній країні ЄС, призвела б до перенаправлення постачань до сусідніх країн.

Зауважимо, ще у вересні європейська комісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон зазначила, що блок повинен скоротити експорт російського зрідженого природного газу (ЗПГ) і прагнути повністю відмовитись від нього.

У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.

7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.

7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.

Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.