Німеччина та ЄІБ нададуть Україні €20 млн на впровадження відновлюваної енергетики
Джерело: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України
Федеральне міністерство економіки та клімату Німеччини (BMWK), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) та Міністерство відновлення домовилися підписати грант на суму €20 мільйонів для програми “Renewable Energy Solution Programme” (“Програма рішень для відновлюваної енергетики”).
Грант покликаний підтримати розвиток відновлюваної енергетики в Україні, зокрема під час відновлення муніципальної інфраструктури у громадах.
За словами очільника Мінінфраструктури Олександра Кубракова, ця угода є ще одним кроком у співпраці з Європейським інвестиційним банком і урядом Німеччини для зміцнення енергетичної безпеки України на тлі повномасштабної війни.
“Орієнтація на зелену енергетику – наш стратегічний крок для енергетичної незалежності в цілому. Громадські будівлі споживають значну кількість енергії для освітлення, опалення, охолодження та живлення електропристроїв. Інтеграція відновлюваної енергетики має кілька переваг: безперервність надання послуг, економія коштів, скорочення викидів, підвищення стійкості та зменшення нестабільності цін”, – зазначив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.
Програму RES розроблено для впровадження енергоефективних рішень у громадських будівлях: школах, лікарнях та дитячих садках. Грантові кошти будуть виділені громадам та містам, що вже отримують фінансування в межах наявних рамкових кредитних угод ЄІБ. Серед них – Програма енергоефективності громадських будівель в Україні (UPBEE) і дві програми з відновлення: Надзвичайна кредитна програма для відновлення України (UERP) і Програма з відновлення України (URP).
Допомогу буде надано на забезпечення системами сонячної енергії, геотермальними тепловими насосами, а також пошук рішень для використання енергії біомаси. Отже, програма RES покращить енергетичну автономію громадських будівель і забезпечує їх роботу навіть в умовах відключень електроенергії.
Передбачається, що Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) надаватиме технічну допомогу та консультаційні послуги, необхідні для успішного впровадження програми.
- Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) планує передати Україні 20 тисяч тонн металу для захисту об’єктів енергетики від російських обстрілів.
- Міністерство енергетики України спільно з Міністерством навколишнього середовища і енергетичної безпеки Італії узгодили співпрацю у сфері енергетичного переходу і відновлюваних джерел енергії.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко повідомив, що внаслідок російської військової агресії Україна втратила близько 80% вітрогенерації.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.
Українські наземні дрони взяли штурмом російську позицію та захопили у полон росіян. Це перший у сучасній війні підтверджений успішний штурм виключно безпілотних платформ.
Вдень 9 липня російські війська вдарили по Костянтинівці на Донеччині. Внаслідок авіаудару загинули троє осіб.
9 липня уряд Чехії погодив програму підготовки українських пілотів, котру реалізує державне підприємство LOM Praha. Тренування пройдуть до восьми українських пілотів.
Європейський суд з прав людини визнав РФ винною у масових і системних порушеннях прав людини на окупованих територіях України, починаючи з 2014 року й до повномасштабного вторгнення 2022-го. Це перше в історії ЄСПЛ настільки масштабне рішення щодо міждержавної справи, що підтверджує відповідальність РФ за вбивства, катування, депортації, утиски свободи слова, релігії та освіти, викрадення дітей і збиття МН-17.