Німеччина втричі збільшить закупівлі боєприпасів у 2024 році

Джерело: Reuters
6 вересня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що країна планує значно збільшити закупівлю боєприпасів у 2024 році, оскільки західні країни намагаються поповнити запаси, вичерпані через допомогу Україні.
“Ми прагнемо більш ніж потроїти наші витрати на закупівлю боєприпасів у 2024 році”, – сказав Пісторіус.
Водночас союзники по НАТО також намагаються поповнити запаси власних армій.
У лютому блок НАТО заявив, що збільшить цілі щодо накопичення боєприпасів, оскільки Україна використовує снаряди набагато швидше, ніж західні країни можуть їх виготовити, і зараз запаси союзників сильно вичерпалися.
Скільки боєприпасів союзники все ще зберігають на складах, є таємницею Альянсу.
- Міністр оборони Естонії Ханно Певкур заявив, що Європейський Союз планує збільшити виробництво артилерійських боєприпасів цього чи наступного року, щоб допомогти Україні у військових зусиллях і збільшити постачання континенту.
- У межах плану з надання Україні мільйона артилерійських снарядів упродовж року, Європейський Союз наразі передав Україні 223,8 тисячі таких боєприпасів і 2,3 тисячі ракет різних видів.
- 1 серпня оприлюднили інформацію про те, що США уклали угоди з Болгарією та Південною Кореєю з метою збільшення постачання 155-мм боєприпасів для України.
- Міністерство закордонних справ Данії у п’ятницю, 1 вересня, повідомило, що країна має на меті збільшити свою допомогу Україні з 1,2 мільярда данських крон до 1,5 мільярда данських крон (понад 200 мільйонів євро).
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.
Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.