Німеччина видала кілька ордерів на арешт у справі «Північних потоків»

Джерело: Spiegel

У Німеччині видали кілька ордерів на арешт у справі про вибухи на газопроводах “Північний потік-1” та “Північний потік-2”, поінформував офіційний представник німецького уряду Штеффен Гебештрайт.

Він пояснив, що це стандартна процедура у правовій державі.

Слід пройти всі етапи розслідування, і лише після винесення вироку можна буде висловитись стосовно цього, – зауважив Гебештрайт.

З посиланням на власне розслідування видання пише, що вибухи на газопроводах організовані групою, котру нібито очолює колишній співробітник українських спецслужб Роман Червінський. Серед підривників були переважно цивільні особи.

Джерела видання стверджують, що вартість операції становила 300 тисяч доларів, фінансування надходило від приватних осіб. Окрім цього, Spiegel припускає, що план підриву затвердив колишній Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. Тоді як нібито Зеленський не був поінформований про операцію.

Раніше уряд ФРН акцентував, що розслідування підриву газопроводу Nord Stream є пріоритетом для Німеччини, однак, не змінить українсько-німецьких відносин.

Нагадаємо, раніше МЗС РФ викликало послів Німеччини, Швеції та Данії, нібито цей крок зроблено на знак протесту проти, за їх словами, “повної відсутності результатів” розслідування вибухів. Російське відомство звинуватило всіх трьох у “навмисному зволіканні” та спробах приховати дані. У Кремлі заявили, що не задоволені “непрозорим характером розслідування та відмовою співпрацювати з Росією”.

27 вересня у морському управлінні Швеції попередили про два витоки на газопроводі “Північний потік” у водах Швеції та Данії. У той же день шведська поліція розпочала розслідування у зв’язку з витоками газу з російського трубопроводу “Північний потік” та кваліфікувала цей інцидент як можливу диверсію.

Правоохоронці Швеції кваліфікували витоки з газопроводу Nord Stream як “грубу диверсію”.

У матеріалі The Washington Post поінформували, що Польщу, як і Україну, розглядали як можливого організатора вибухів, які пошкодили газопроводи Nord Stream на дні Балтійського моря. Натомість влада країни відкинула подібні припущення.

Згодом розвідка НАТО заявила, що у Москві складають карту, де позначено критично важливі підводні та наземні системи союзників НАТО. Для цього Кремль залучив військові та цивільні розвідувальні служби разом зі значними ресурсами у цифровій, космічній, повітряній, наземній та морській галузях.

Після вибухів на “Північних потоках” у Москві звинуватили “англосаксонських” союзників. На Заході ж припускали, що РФ сама причетна до інциденту.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.