Німеччина видала кілька ордерів на арешт у справі «Північних потоків»

Джерело: Spiegel

У Німеччині видали кілька ордерів на арешт у справі про вибухи на газопроводах “Північний потік-1” та “Північний потік-2”, поінформував офіційний представник німецького уряду Штеффен Гебештрайт.

Він пояснив, що це стандартна процедура у правовій державі.

Слід пройти всі етапи розслідування, і лише після винесення вироку можна буде висловитись стосовно цього, – зауважив Гебештрайт.

З посиланням на власне розслідування видання пише, що вибухи на газопроводах організовані групою, котру нібито очолює колишній співробітник українських спецслужб Роман Червінський. Серед підривників були переважно цивільні особи.

Джерела видання стверджують, що вартість операції становила 300 тисяч доларів, фінансування надходило від приватних осіб. Окрім цього, Spiegel припускає, що план підриву затвердив колишній Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. Тоді як нібито Зеленський не був поінформований про операцію.

Раніше уряд ФРН акцентував, що розслідування підриву газопроводу Nord Stream є пріоритетом для Німеччини, однак, не змінить українсько-німецьких відносин.

Нагадаємо, раніше МЗС РФ викликало послів Німеччини, Швеції та Данії, нібито цей крок зроблено на знак протесту проти, за їх словами, “повної відсутності результатів” розслідування вибухів. Російське відомство звинуватило всіх трьох у “навмисному зволіканні” та спробах приховати дані. У Кремлі заявили, що не задоволені “непрозорим характером розслідування та відмовою співпрацювати з Росією”.

27 вересня у морському управлінні Швеції попередили про два витоки на газопроводі “Північний потік” у водах Швеції та Данії. У той же день шведська поліція розпочала розслідування у зв’язку з витоками газу з російського трубопроводу “Північний потік” та кваліфікувала цей інцидент як можливу диверсію.

Правоохоронці Швеції кваліфікували витоки з газопроводу Nord Stream як “грубу диверсію”.

У матеріалі The Washington Post поінформували, що Польщу, як і Україну, розглядали як можливого організатора вибухів, які пошкодили газопроводи Nord Stream на дні Балтійського моря. Натомість влада країни відкинула подібні припущення.

Згодом розвідка НАТО заявила, що у Москві складають карту, де позначено критично важливі підводні та наземні системи союзників НАТО. Для цього Кремль залучив військові та цивільні розвідувальні служби разом зі значними ресурсами у цифровій, космічній, повітряній, наземній та морській галузях.

Після вибухів на “Північних потоках” у Москві звинуватили “англосаксонських” союзників. На Заході ж припускали, що РФ сама причетна до інциденту.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров прокоментував виступ стендап-коміка Антона Стенюка та його “жарт” про “вбивство мусульман”.

Американська компанія Boeing погодилася визнати провину у кримінальній справі щодо двох катастроф літаків 737 Max, у яких загинули 346 осіб.

Американська співачка та акторка Селена Гомес відповіла хейтерам, котрі розкритикували її нещодавню публічну заяву про те, що вона не зможе сама виносити дитину. Попри те, що багато хто підтримав виконавицю, були й ті, хто звинуватив у спробах привернути до себе увагу і викликати жалість.

37-річна Світлана Подсухіна, яка служила в Національній Гвардії України, померла у військовому шпиталі від пневмонії.

25 вересня президент Анджей Дуда заявив, що Росія як постійний член Ради Безпеки ООН має нести відповідальність за мир у всьому світі, натомість вона є агресором, який жорстоко напав на суверенну Україну. Він наголосив, що Росія не виконує роль постійного члена РБ ООН.