Німеччина затвердила виділення додаткових €3 млрд військової допомоги Україні
Джерело: Reuters
Сьогодні, 21 березня бюджетний комітет Німеччини погодив виділення додаткових 3 млрд євро на військову допомогу Україні після того, як майбутній канцлер Фрідріх Мерц ухвалив реформи, спрямовані на збільшення інвестицій в оборонну сферу.
Повідомляється, що цього тижня обидві палати парламенту схвалили плани консерваторів Мерца та соціал-демократів, які ведуть переговори щодо формування наступного німецького уряду. Ці плани передбачають скасування довготривалого ліміту на державний борг.
Згідно з повідомленням, 3 млрд євро включають 2,547 млрд євро, виділені міністерством фінансів Німеччини для України цього року, а також інші внески, зокрема відшкодування від Європейського фонду миру.
Міністерство фінансів також планує затвердити зобов’язання на суму 8,252 млрд євро для військової допомоги Україні на період з 2026 по 2029 роки, що в результаті підвищить загальну суму до понад 11 млрд євро.
Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок зазначила, що “настав час” для парламентського комітету дати дозвіл на використання цих коштів, зазначивши, що Німеччина зараз задає темп у питанні підтримки України з боку Європи.
- Німеччина передала Україні новий пакет військової допомоги, до якого увійшли снаряди для Gepard, БпЛА Vector, броньовані машини MRAP, датчики виявлення дронів та штурмові гвинтівки.
- Міністр фінансів Франції Ерік Ломбард повідомив, що Франція, Велика Британія, Німеччина та інші країні Європи готові розгорнути війська в Україні для дотримання перемир’я.
Агенція оборонних закупівель Міноборони презентувала нову модель закупівель безпілотників для ЗСУ, котра покликана стимулювати розвиток українського ринку завдяки формуванню конкурентного середовища, побудові зрозумілих правил та можливості планувати виробництво.
Федеральний суд штату Массачусетс зобов’язав адміністрацію Дональда Трампа поновити розгляд заяв мігрантів, котрі прибули до США за гуманітарними програмами, включно з ініціативою Uniting for Ukraine.
Українська волонтерка Марія Берлінська опинилася у центрі скандалу у зв’язку з публікацією у своєму Telegram-каналі таблиці з контактами українських виробників безпілотників. У списку були зазначені назви компаній, міста, телефони та вебсайти. Попри те, що на меті вона мала допомогти оборонцям швидко знаходити потрібні контакти, вчинок викликав хвилю критики через потенційний витік інформації до росіян.
У Генеральному штабу поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 29 травня. Від початку цієї доби відбулося 119 бойових зіткнень, третина з них – на Покровському напрямку.
Нижня палата парламенту Франції підтримала в першому читанні законопроєкт, який запроваджує право на асистовану смерть – евтаназію.