Німеччина завершила найбільші навчання у Східній Європі з часів закінчення холодної війни

Джерело: Sky News

Вчора, 29 травня, Німеччина завершила свої найбільші військові навчання у Східній Європі з часів закінчення холодної війни.

Масштабні спільні навчання німецької, литовської та голландської армій, а також франко-німецької бригади проходили у Литві.

“Це вперше після закінчення холодної війни, коли Німеччина проводить таку широкомасштабну операцію на рівні дивізії на східному фланзі НАТО, включаючи Литву”, – сказав генерал Вальдемарас Рупсіс.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.