Німеччина знайшла можливість знизити залежність від російського газу за допомогою Норвегії

Джерело: Financial Times

Норвезька компанія Equinor уклала свій найбільший за майже пів століття довгостроковий газовий контракт із німецькою державною енергетичною групою SEFE. Сума угоди становить 50 млрд євро.

Як повідомив виконавчий директор Equinor Андерс Опедал, європейські країни активно шукають стабільні постачання газу для компенсації втрати його з Росії.

Угода передбачає, що Німеччина отримає 129 мільярдів кубічних метрів газу до 2039 року. Ця кількість має забезпечити третину промислового попиту країни.

Раніше Європейська комісія підписала меморандуми про взаєморозуміння з кількома країнами-виробниками газу, такими як Катар і США, для забезпечення стабільних потоків.

Доставка газу буде здійснюватися трубами з Норвегії до хабів у Великій Британії, Нідерландах і Німеччині. У такий спосіб Норвегія замінила РФ як найбільшого постачальника газу в ЄС, забезпечуючи половину трубопровідного газу для блоку.

Росія здатна продовжувати війну проти України ще протягом кількох років, попри втрати та економічний тиск. Про це заявив очільник Агентства розвідки Польщі Павел Шота, попередивши, що Кремль може рухатися до подальшої ескалації та тестування НАТО.

28 червня російські війська здійснили авіаційні удари по одному з районів Запоріжжя. Внаслідок чергової атаки загинули двоє цивільних, ще 16 осіб постраждали.

Сили оборони здійснили удари по двох нафтопереробних заводах у Росії, залізничному мосту в тимчасово окупованому Криму, складу боєприпасів на окупованій Донеччині. Також у Генштабу підтвердили ураження заводу “Титан-Барикади” у Волгограді.

У ніч на 28 червня російські війська під час чергового масованого обстрілу пошкодили фармацевтичне підприємство “Дарниця” у Києві.

Президент України Володимир Зеленський підписав укази про присвоєння звання Героя України дев’ятьом військовослужбовцям і поліціянтам. Вісім із них удостоєні найвищої державної нагороди посмертно.