Німеччина знайшла можливість знизити залежність від російського газу за допомогою Норвегії
Джерело: Financial Times
Норвезька компанія Equinor уклала свій найбільший за майже пів століття довгостроковий газовий контракт із німецькою державною енергетичною групою SEFE. Сума угоди становить 50 млрд євро.
Як повідомив виконавчий директор Equinor Андерс Опедал, європейські країни активно шукають стабільні постачання газу для компенсації втрати його з Росії.
Угода передбачає, що Німеччина отримає 129 мільярдів кубічних метрів газу до 2039 року. Ця кількість має забезпечити третину промислового попиту країни.
Раніше Європейська комісія підписала меморандуми про взаєморозуміння з кількома країнами-виробниками газу, такими як Катар і США, для забезпечення стабільних потоків.
Доставка газу буде здійснюватися трубами з Норвегії до хабів у Великій Британії, Нідерландах і Німеччині. У такий спосіб Норвегія замінила РФ як найбільшого постачальника газу в ЄС, забезпечуючи половину трубопровідного газу для блоку.
- “Укргазвидобування” ввело в експлуатацію дві високодебітні свердловини. Частина Групи “Нафтогаз” зазначила, що вони щоденно дають близько 200 тисяч кубометрів газу.
- Австрійська група енергокомпаній ОMV мінімум до 2040 року продовжить купувати російський газ через підписаний контракт із держкомпанією РФ “Газпром”.
- Дискусії з Пекіном стосовно російського проєкту газопроводу “Сила Сибіру-2”, що так необхідний росіянам для заміни втраченого ринку Європи, просувається дуже повільно через зайняту Китаєм позицію.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.
22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.