Німецька компанія Quantum-Systems подарує Україні 100 безпілотників Trinity

Джерело: Germany Aid Ukraine

Німецький виробник дронів Quantum-Systems розпочав постачання Україні 100 безпілотників різних конфігурацій.

Зауважується, серед БпЛА зокрема розвідувальні дрони Trinity Pro з можливістю вертикальних зльоту та посадки.

Про передачу безпілотників оголосили у вересні 2023 року під час зустрічі генерального директора-засновника Quantum-Systems Флоріана Зайбеля та мера Києва Віталія Кличка.

Також наголошується, що компанія, яка особливо інтенсивно займається оборонною кампанією України, фактично дарує ці безпілотники. Quantum-Systems також постачає в Україну сотні БПЛА Vector від імені уряду Німеччини.

Відтепер, коли українські оператори завершили навчання на операторів Trinity та на тренерів, не залежатимуть від іноземного навчання, а перше постачання дронів відбудеться в січні.

Завдяки модульній системі Trinity підіймається у повітря за кілька хвилин і виконує автоматизоване тактичне картографування та візуалізацію місцевості. Лише за один політ один безпілотник може покрити територію площею 700 гектарів або лінійний коридор довжиною 90 кілометрів.

Незалежно від того, де і як українці потім розгорнуть безпілотники, ми можемо бути впевнені, що вони справно служитимуть як на полі бою, так і в містах та активно підтримуватимуть боротьбу з російськими окупантами, — зазначили у повідомленні.

Довідка. Характеристика Trinity Pro – максимальний час знаходження у повітрі Trinity Pro – 90 хвилин, дальність польоту 5-7,5 км, а максимальна злітна вага – 5,75 кг.

Росія практично повністю відрізана від даних західних метеосупутників, заявив 29 лютого глава “Росгидромета” Ігор Шумаков.

29 лютого президент Франції Емманюель Макрон наголосив, що його заява відносно можливості направлення військ європейських країн до України “ретельно продумана”.

Начальник КМВА Сергій Попко заявив, що російські війська не відмовилися від своїх стратегічних цілей, тож повторний наступ на Київ залишається цілком реальним сценарієм.

Спікер Майк Джонсон заявив, що конгресмени працюватимуть над врегулюванням безпеки кордону та уникненням “шатдауну” – часткової призупинки роботи урядових установ, що може настати у разі, якщо не затвердять бюджет.

29 лютого міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок провела паралелі між розвитком подій у невизнаному Придністров’ї та ситуацією на сході Донбасі.